Poradnik mezoterapii dla początkujących

Poradnik mezoterapii dla początkujących

Admin Blog

Supermodelka Cindy Crawford i aktorka Jennifer Aniston – co łączy te dwie gwiazdy? Poza tym, że obie amerykańskie gwiazdy są już po pięćdziesiątce, to również obie zawdzięczają swoją nieskazitelną cerę mezoterapii!

Co jest niezwykłego w tym zabiegu? Przede wszystkim to, że jest nieinwazyjny, skuteczny i odpowiedni dla każdego. Na pierwszą sesję najlepiej zdecydować się jeszcze przed trzydziestką, ponieważ regularna mezoterapia igłowa znacząco opóźnia procesy starzenia i przynosi widoczną poprawę kondycji skóry. Ale również u osób starszych zabieg czyni cuda – nawet głębokie zmarszczki stają się płytsze, a cera nabiera blasku.

Jakie rodzaje mezoterapii wyróżniamy i w jaki sposób działają?

Mezoterapia igłowa

To podstawowa forma zabiegu, która polega na nakłuwaniu twarzy lub innej wybranej części ciała cienkimi igłami w równych odstępach. Za ich pomocą do głębokich warstw skóry wstrzykiwany jest “koktajl” – mieszanka odżywczych składników, skoncentrowanych na działaniu. Kosmetyk ten dobiera się według potrzeb klientki: CytoCare z witaminami, kwasem hialuronowym i aminokwasami wygładza, nawadnia i regeneruje cerę, CYTOCARE S Line ma działanie antyoksydacyjne i rozświetlające, a DAESES ukierunkowany jest na zapobieganie starzeniu się skóry.

Po wykonaniu nakłucia następuje intensywny proces regeneracji. To właśnie wtedy odżywczy preparat zaczyna intensywnie działać, a my widzimy efekty, których nie zapewnią kremy i inne kosmetyki nakładane na skórę.

Mezoterapia mikroigłowa – Dermapen

Ten zabieg przeprowadzany jest za pomocą innowacyjnego urządzenia, które działa z częstotliwością nawet 1920 nakłuć na sekundę. Niezwykle drobne igiełki powodują mikrouszkodzenia – brzmi strasznie, ale właśnie o to chodzi! To one pobudzają naskórek do szybkiej i dogłębnej regeneracji. Dodatkowo na twarz lub inne części ciała nakłada się też ampułki, które odżywiają cerę.

Dermapen daje świetne efekty jeśli chodzi o redukcję zmarszczek, blizn, przebarwień. Jest to urządzenie, które w pełni można dostosować do oczekiwań i potrzeb Klientek.

Mezoterapia bezigłowa

To zabieg bezbolesny, ale też najmniej efektywny, ponieważ nie dochodzi tutaj do przerwania powłok skóry. Kosmetyk z substancjami aktywnymi wnika wgłąb skóry poprzez otwarcie kanałów hydrofilowych za pomocą prądu.

Aby osiągnąć świetne efekty, postaw na mezoterapię igłową lub Dermapen. Oczywiście, najskuteczniejsze są serie zabiegu, ponieważ trwale usprawniają procesy regeneracji komórek w naszym organizmie: wystarczy niezwykle skuteczny pakiet trzech (lub więcej) sesji w odstępie co dwa tygodnie.

Udostępnij nas: