Automatycznie zapisany szkic

Rumień na twarzy – skąd się bierze i jak można go usunąć

Admin Blog

Rumień na twarzy to utrzymujące się zaczerwienienie, powstające w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych. Niekiedy zapowiada pojawienie się trądziku różowatego. Rumień można ukrywać makijażem, ale znacznie lepszy efekt przynosi wizyta w gabinecie kosmetycznym, gdzie pozbędziemy się problemu na stałe.

Rumień – skąd się właściwie bierze?

Czerwone plamy na twarzy mogą być uwarunkowane genetycznie lub wynikać z zaburzeń hormonalnych. Na rumień mogą się skarżyć osoby prowadzące niezdrowy styl życia, np. sięgające często po alkohol i inne używki, albo też żyjące w stresie. Zaczerwienienia wywołuje również spożywanie pikantnych potraw czy wystawianie skóry na słońce. Rumień czasem zapowiada pojawienie się trądziku różowatego, wówczas niezbędna jest wizyta u dermatologa, bądź kosmetologa, który wyleczy przyczynę, a nie tylko objawy.

Skóra reagująca w ten sposób wymaga łagodnej, opartej na naturalnych kosmetykach pielęgnacji. Niewskazane jest wykonywanie peelingów czy tarcie skóry, warto natomiast zadbać o zmianę nawyków żywieniowych oraz wyeliminować alkohol. Całkowite usunięcie zaczerwienień jest możliwe w gabinecie kosmetycznym – wszystko dzięki sile lasera.

Laserowe leczenie rumienia – jak wygląda?

Zabieg jest bezinwazyjny, a efekty są widoczne niemal od razu, choć dla lepszego efektu polecamy wykonanie serii kilku zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Sam proces z pozoru brzmi skomplikowanie: wiązka lasera dociera do naczynka, zostaje pochłonięta przez hemoglobinę, a następnie zmieniona w energię cieplną. Dzięki temu ścianki naczynka wysuszają się i obumierają. W praktyce pacjent nie odczuwa dyskomfortu, nie jest narażony na skutki uboczne, nie wymaga rekonwalescencji.

Zabieg nie tylko redukuje rumień, ale też wzmacnia skórę, dzięki czemu przestaje ona reagować na zmiany temperatury i inne czynniki drażniące.

Kto powinien zrezygnować z zabiegu?

Jak wspomnieliśmy, zabieg jest w stu procentach bezpieczny dla zdrowych osób. Odradzamy go natomiast w przypadku stosowania ziół lub leków światłouczulających – w połączeniu z laserem mogą doprowadzić do powstania przebarwień na skórze. Inne przeciwwskazania do laserowego leczenia rumienia to m.in. ciąża, świeża opalenizna, niektóre choroby, niedawna antybiotykoterapia czy najróżniejsze stany zapalne.

Nie jesteś pewien, czy możesz umówić się na zabieg? Bez obaw – doświadczony kosmetolog przeprowadzi szczegółowy wywiad, od którego zależy kwalifikacja do terapii laserem. Jeśli rumień jest twoim kompleksem, nie ma obecnie bardziej skutecznej metody, by się go pozbyć!

Udostępnij nas: