Zmarszczki mimiczne, jak sama nazwa wskazuje, mają związek z naszą mimiką. Można powiedzieć, że w pewnym sensie każdy uśmiech, grymas lub inne emocje pozostawią prędzej czy później na naszej twarzy trwały ślad. Jak sobie z tym radzić, a tym samym – wyglądać młodziej?
Gdzie występują zmarszczki mimiczne?
Płytkie lub głębsze bruzdy pojawiają się w różnych częściach twarzy. W kąciku oka, na czole, między brwiami, wokół ust, na policzkach? Niektóre z nich mają swoje nazwy – pionowe kreski na czole nazywane są czasem lwią zmarszczką, zmarszczki na policzku – doliną łez, a te przy oczach – kurzymi łapkami.
Powstają, jak już wspomnieliśmy, od wyrażania naszych emocji, ale i mają związek z upływem lat. Mniejsza ilość kolagenu zaczyna być produkowana po 25. roku życia. Problem pogłębia dodatkowo zła dieta, uboga w witaminy C i E, używki (palenie papierosów!), a także opalanie bez fotoprotekcji. Skóra traci jędrność, rusztowanie, które ją podtrzymuje – w postaci kolagenu – osłabia się, a w lustrze widzimy coraz więcej niechcianych kresek?
Na co postawić w pielęgnacji anti-aging?
Dojrzała skóra wymaga silniejszych kosmetyków, bogatych w substancje aktywne. Warto zwrócić uwagę na preparaty z kwasem hialuronowym czy koenzymem q10, uważnie czytać składy i wybierać te, które nie zawierają niepotrzebnej chemii czy parabenów. Dobrze zainwestować w profesjonalny krem nawilżający, a także krem pod oczy (często zapominamy, że te wrażliwe okolice potrzebują oddzielnego preparatu).
Jeśli zmarszczki są powodem kompleksów, najskuteczniej walczyć z nimi w gabinecie kosmetycznym. Które zabiegi polecamy szczególnie?
Metoda Twinlight – siła lasera w walce ze zmarszczkami
Zabieg Twinlight pozwala połączyć siłę dwóch laserów podczas jednej sesji. Jest dedykowany osobom z głębokimi zmarszczkami, bruzdami nosowo-wargowymi, a także z mało elastyczną, wiotką skórą. Dzięki dwóm rodzajom fal emitowanym przez urządzenie działa zarówno na zmarszczki powierzchowne, jak i na głębokie warstwy skóry, co remodeluje tkankę. Efekt? Bruzdy znikają, zmarszczki przestają być widoczne, skóra jest bardziej napięta, pozbawiona nierówności i ma jednolity koloryt.
Aby osiągnąć taki efekt, należy się uzbroić w cierpliwość. Zabieg obejmuje zazwyczaj jedną sesję, ale wymaga dłuższego okresu gojenia. Na skórze mogą pojawić się strupki, obrzęki – widoczny objaw głębokich zmian zachodzących w skórze. Wszelki dyskomfort zostaje jednak nagrodzony po około miesiącu – wtedy właśnie możemy w pełni cieszyć się skórą bez zmarszczek!