Zabiegi laserowe - na co wpływają i kiedy najlepiej je wykonywać?

Zabiegi laserowe – na co wpływają i kiedy najlepiej je wykonywać?

Admin Blog

Laseroterapia początkowo była wykorzystywana wyłącznie w medycynie. Szybko jednak odkryto, że przynosi spektakularne rezultaty w dziedzinie kosmetologii. Dlaczego zabiegi z użyciem lasera mogą tak skutecznie poprawić nasz wygląd i jakich problemów estetycznych możemy się dzięki nim pozbyć?

Laser w kosmetologii

Tkanki naszego organizmu mają zdolność pochłaniania energii emitowanej przez laser. W przypadku skóry wiązka lasera działa dokładnie w problematycznym miejscu i nie uszkadza przy tym tkanek sąsiadujących. Wiązka energii tworzy kontrolowany uraz termiczny, w następstwie którego zachodzą w skórze zmiany, na których nam zależy.

Co decyduje o popularności laserów w kosmetologii? Przede wszystkim ich wysoka skuteczność. Usuwanie blizn, lifting, depilacja, odmładzanie, zamykanie naczyń krwionośnych? Lista wskazań do wykonania laseroterapii jest naprawdę długa, a efekty widoczne są bardzo szybko. To największy atut laseroterapii. Poza tym metoda nie należy do bardzo inwazyjnych ? osoby decydujące się na takie zabiegi nie muszą najczęściej rezygnować z codziennej aktywności, wystarczy odpowiednia pielęgnacja czy zabezpieczenie skóry filtrami przeciwsłonecznymi.

Kiedy wykonać zabiegi z użyciem lasera?

Najodpowiedniejszą porą na zabiegi laserowe są miesiące jesienne i zimowe. Skóra nie jest wówczas narażona na silne promieniowanie słoneczne i może szybciej dojść do siebie. Jeśli więc rozważamy tego rodzaju zabiegi, najlepiej umówić się na nie tuż po lecie!

Warto również pamiętać o liście przeciwwskazań: do kosmetologa można się udać tylko wtedy, gdy nie korzystamy z ziół czy leków z grupy światłouczulających, nie jesteśmy w ciąży czy w okresie laktacji, nie mamy świeżej opalenizny, nie cierpimy na choroby autoimmunologiczne, nie towarzyszy nam opryszczka. Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog przeprowadzi dokładny wywiad, na podstawie którego ustali, czy nie występują żadne przeciwwskazania do sięgnięcia po laser!

Z jakimi problemami walczy laser?

W przypadku utraty jędrności skóry, drobnych lub głębokich zmarszczek czy bruzd nosowo-wargowych zachęcamy do skorzystania z endoliftingu twarzy. Osoby narzekające na zaczerwienioną od popękanych naczynek skórę powinny umówić się na zabieg laserowego zamykania naczynek. Laser pomoże też usunąć blizny, powstałe np. na skutek cesarskiego cięcia.

Świetne efekty przynosi również korzystanie z lasera w przypadku trądziku różowatego, redukcji przebarwień na skórze czy likwidacji rozstępów. Do ogólnej poprawy stanu skóry rekomendujemy również peelingi laserowe.

Ważne, by wybrać gabinet, który pracuje z wysokiej jakości sprzętem. Tylko to gwarantuje nam bezpieczeństwo i najlepsze efekty. Obecnie najbardziej zaawansowaną technologią jest tzw. fraksel, wykorzystywany w systemach laserowych Fotona.

Udostępnij nas: