Peelingi chemiczne to jeden z najlepszych sposobów, by przywrócić skórze świeżość i usunąć drobne przebarwienia. Wykonywane regularnie pomagają usunąć martwy naskórek, rozjaśnić cerę i poprawić skuteczność zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w domu.
Peeling chemiczny ? co to jest?
Zabieg polega na złuszczeniu martwego naskórka dzięki aplikacji odpowiednich, dopasowanych do potrzeb naszej skóry preparatów. Wykonuje się go najczęściej na twarzy, dekolcie i plecach. Nie jest bolesny i zazwyczaj nie towarzyszą mu żadne skutki uboczne, choć w przypadku mocniejszych preparatów trzeba być przygotowanym na delikatne złuszczanie się naskórka kilka dni po zabiegu.
Peelingi chemiczne najlepiej wykonywać w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy nie jesteśmy narażeni na silne promieniowanie słoneczne. Warto umówić się na serię zabiegów w kilkutygodniowych odstępach, dzięki czemu efekty będą trwalsze i bardziej spektakularne!
Peeling chemiczny ? efekty
Dlaczego warto wykonywać peelingi chemiczne? Największą zaletą jest bardzo szerokie pole działania. Odpowiednio dobrane przez kosmetologa substancje mogą: zniwelować pierwsze oznaki starzenia, zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych, wygładzić powierzchnię skóry, uelastycznić ją czy zmniejszyć wydzielanie sebum (po zabiegach twarz nie będzie się świecić, bo praca gruczołów łojowych zostanie wyregulowana).
Jak widać, peelingi chemiczne rozwiązują wiele problemów ze skórą, będą przy tym nieinwazyjną i bezbolesną metodą. Sam zabieg nie trwa długo i nie wyklucza nas z codziennego funkcjonowania.
Jakie peelingi chemiczne polecamy?
Do wykonania peelingu chemicznego stosuje się preparaty z kwasami. Świetne efekty przynosi zabieg z kwasem migdałowym, który złuszcza, oczyszcza i działa bakteriobójczo, będzie więc idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z krostkami, zaskórnikami czy podskórnymi grudkami.
Rekomendujemy również zaawansowany zabieg DNA Recovery Peel System, działający na poziomie DNA komórek. Efekty? Naprawa uszkodzeń wywołanych promieniowaniem słonecznym, profilaktyka fotostarzenia skóry, leczenie trądziku i przebarwień oraz poprawa ogólnego stanu skóry.
Pamiętajmy, że w doborze odpowiedniej terapii pomoże kosmetolog. To on dopasuje intensywność złuszczania oraz rodzaj substancji, która będzie aplikowana. Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu warto wymienić uczulenie na którąkolwiek z substancji, uszkodzenia skóry, zaawansowany trądzik, opryszczkę czy stosowanie pochodnych retinolu. Przed wykonaniem peelingu kosmetolog przeprowadzi wywiad, dzięki któremu ustali, czy możemy poddać się zabiegowi.