Niebawem powitamy nowy rok. Jeśli na liście postanowień noworocznych jest walka o piękniejsze i zgrabniejsze ciało bez grama cellulitu ? pora na karboksyterapię! Ten zabieg może diametralnie zmienić wygląd naszej sylwetki i sprawić, że znów zaczniemy nosić szorty i krótkie sukienki.
Karboksyterapia, czyli moc dwutlenku węgla
Karboksyterapia to zabieg stosowany do zwalczania zaawansowanego cellulitu, ale również do niwelowania blizn, rozstępów, obrzęków (np. pod oczami) czy drugiego podbródka. Istotą jego działania jest wprowadzanie pod skórę medycznego dwutlenku węgla, co zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych. Skóra reaguje na CO2 stanem zapalnym, to z kolei przekłada się na szereg pozytywnych procesów, m.in. wzrasta produkcja kolagenu i elastyny, niezbędnych do ujędrnienia i wygładzenia skóry.
Z wiekiem ilość tlenu w skórze ciągle maleje. Jeśli dodatkowo prowadzimy siedzący tryb życia czy stosujemy używki ? możemy obserwować systematyczne pogarszanie się wyglądu ciała. Zabieg mobilizuje skórę do działania i przynosi spektakularne efekty. Nawet zaawansowany cellulit wyraźnie się zmniejsza, rozstępy stają się mniej widoczne, możemy również liczyć na utratę kilku centymetrów w obwodach.
Ile zabiegów potrzeba, by pozbyć się cellulitu?
Wiele zależy od tego, jak bardzo nasilony jest nasz problem. Osoby borykające się z zaawansowanym cellulitem powinny zaplanować nawet do 10 lub 12 zabiegów w kilkudniowych odstępach. Jeśli natomiast pomarańczowa skórka nie jest bardzo widoczna, a mimo to chcemy się jej pozbyć, zadowalające efekty przyniesie wykonanie ok. 6 zabiegów.
Czy karboksyterapia wyklucza nas z codziennego funkcjonowania? Absolutnie nie! W pierwszych dniach wystarczy jedynie powstrzymać się od wzmożonego wysiłku fizycznego, unikać sauny i basenu, a także stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi.
Na co zwrócić uwagę, wybierając się na karboksyterapię?
Jeśli podjęliśmy już decyzję i chcemy zawalczyć o piękniejsze ciało w gabinecie kosmetycznym ? wybierzmy to miejsce z głową! O skuteczności zabiegu decyduje doświadczenie personelu i najlepszy sprzęt. Wtłaczany gaz musi być czysty i podawany pod odpowiednim ciśnieniem ? z uwagi na bezpieczeństwo pacjenta i uzyskanie najlepszych efektów.
Umawiając się na zabieg, upewnijmy się, czy w gabinecie wykorzystywany jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, a osoba wykonująca karboksyterapię ma doświadczenie w tej dziedzinie. Dopytajmy, czy sprzęt ma funkcję podgrzewania CO2 ? to znacznie eliminuje dyskomfort i sprawia, że zabieg jest po prostu przyjemniejszy dla pacjenta.