Wiele kobiet marzy o gładkim ciele i napiętej skórze i stara się zrobić wszystko, aby to osiągnąć. Niestety bardzo często próby kończą się fiaskiem, ponieważ cellulit, główny winowajca, okazuje się być trudnym do zlikwidowania bądź zminimalizowania. Dlatego wyjaśniamy, jakie zabiegi medycyny estetycznej warto rozważyć, aby skutecznie się go pozbyć i jakie domowe metody pozwalają na poprawę stanu skóry.
Niezastąpiony zabieg, jakim jest karboksyterapia
Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów i tym najbardziej docenianym jest niewątpliwie karboksyterapia. To profesjonalny zabieg, do przeprowadzenia którego wykorzystuje się dwutlenek węgla, jaki podawany jest drogą podskórną. Medycyna korzysta z tego bezwonnego i bezzapachowego gazu już od wielu lat. W roku 1995 karboksyterapia weszła oficjalnie do świata medycyny estetycznej i została rozpowszechniona jako najskuteczniejsza metoda, która jest w stanie uporać się z nawet zaawansowanym cellulitem. To solidny argument, który przemawia za tym, że warto sięgnąć po rozwiązania, jakie istnieją od lat i są poparte latami doświadczenia.
Dlaczego dwutlenek węgla jest tak skuteczny i pozwala cieszyć się gładką, napiętą skórą? Infuzja tego gazu doprowadza do znacznego zwiększenia przepływu zarówno krwi, jak i tlenu oraz składników odżywczych. Procesy zachodzące w leczonym obszarze powodują poprawę mikrokrążenia, a przy tym dochodzi do odnowy komórek. Gaz przekształca się w kwas węglowy, jaki uszkadza komórki tłuszczowe. Iniekcja dwutlenku węgla podczas karboksyterapii powoduje stan zapalny, jaki sprawia, że stymuluje się produkcja elastyny i kolagenu, dochodzi do odbudowy komórek, a skóra staje się wygładzona.
Skuteczna technologia, czyli endermologia LPG
Inną bardzo skuteczną metodą jest innowacyjna technologia stymulacji komórkowej, którą jest endermologia LPG. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywane są specjalne rolki, które doprowadzają do mechanotransdukcji. Podczas niej dochodzi do pobudzenia metabolizmu tkanki tłuszczowej i zwiększenia produkcji kolagenu oraz elastyny. To dwa główne czynniki, jakie odpowiadają za utrzymanie wysokiego napięcia skóry. Endermologia przynosi bardzo wiele zadowalających efektów, pośród których jest m.in. redukcja cellulitu czy poprawa kształtu sylwetki. Poprawie ulega również jędrność – ciało staje się bardziej napięte. Zabieg ten należy do masaży mechanicznych, które są bardzo pomocne, by pozytywnie wpłynąć na wygląd ciała – kondycja skóry poprawia się, a organizm wydala toksyny oraz płyny, dzięki czemu zmniejsza się obrzęk, a ciało oczyszcza się znacznie szybciej.
Domowe sposoby i zdrowe nawyki na co dzień
Przy tym nie możemy powinąć kwestii codziennych nawyków, które również mają znaczący wpływ na stan naszej skóry oraz sylwetki. Podczas wykonywania zabiegów medycyny estetycznej szczególnie zalecana jest dieta antycellulitowa, która wspiera proces oczyszczania organizmu z toksyn. Jednak warto mieć na uwadze, że o zdrowy jadłospis należy dbać każdego dnia. Dlatego należy przede wszystkim pić odpowiednią ilość płynów – głównie wody, która wpływa na regenerację włókien kolagenowych. Ważne jest również wykluczenie z diety cukrów prostych czy produktów tłustych bądź przetworzonych (np. fast-foodów). W walce o smukłe i jędrne ciało pomocna jest aktywność fizyczna. Sport pozytywnie wpływa na każdy układ w organizmie – pozwala też na spalenie tłuszczu, zwiększenie metabolizmu i ujędrnienie ciała. Dlatego warto dbać o regularne podejmowanie się aktywności – najlepiej takich, które sprawiają nam przyjemność i nie będą traktowane jako przymus. To skuteczny i prosty sposób na zadbane ciało.