Bezpieczne zabiegi na twarz, które wykonasz w okresie jesienno-zimowym

Bezpieczne zabiegi na twarz, które wykonasz w okresie jesienno-zimowym

Admin Blog

Zastanawiasz się, na jakie zabiegi warto się zdecydować w okresie jesienno-zimowym? Dla wielu osób to długo wyczekiwany moment, gdy otwiera się sporo możliwości, które nie wchodziły w grę w trakcie upałów czy okresu z dużą ekspozycją na promienie słoneczne. Warto także pamiętać, że okres mrozów, wiatru, dużych opadów śniegu i deszczu to czas, gdy skóra jest wystawiana na szereg wyzwań i trudności, na które dobrze się przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem. To najwyższa pora na kilka zabiegów, które skutecznie wzmocnią cerę i zapewnią jej najlepszą ochronę.

Postaw na skuteczne zabiegi z wykorzystaniem lasera

Jednym z zabiegów, który latem jest najczęściej odkładany na później, jest właśnie laseroterapia. Okres jesienno-zimowy to idealny moment, aby z niej skorzystać i poznać wszystkie korzyści, jakie za sobą niesie. Podczas tej metody wiązka światła wchodzi w głębokie partie skóry, zamykając naczynka i regenerując je. Laser frakcyjny wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej dociera do naczyń, gdzie z kolei emitowana przez niego energia jest pochłaniana przez hemoglobinę. Kolejnym krokiem jest zamienienie jej w energię cieplną. W efekcie obecna w tkance woda sukcesywnie odparowuje, a ścianki naczynia krwionośnego zapadają się. Ten kontrolowany proces jest niezwykle ceniony w leczeniu rumienia.

Znana i ceniona mezoterapia igłowa

Jeśli szukasz zabiegu, który jest niewątpliwie najskuteczniejszy, popularny i ceniony przez wiele osób, mezoterapia igłowa będzie strzałem w dziesiątkę, o czym zapewni Cię każda osoba. Metoda ta polega na wstrzyknięciu do skóry właściwej specjalnych substancji aktywnych. To, jakie składniki będą wykorzystane w trakcie terapii, zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb, które są określane podczas konsultacji. Mezoterapia daje szerokie i zadowalające efekty, ponieważ umożliwia uporanie się ze zmarszczkami, poprawia kondycję skóry, pozwala na jej skuteczną regenerację czy nawilżenie.

Bezpieczne dla skóry peelingi chemiczne

Chłodne dni to doskonały moment, aby wybrać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg, który pozwoli przywrócić skórze równowagę, zregenerować ją i nadać jej zdrowy blask. Jednym z polecanych na to sposobów jest niewątpliwie sięgnięcie po profesjonalny peeling chemiczny. Podczas zabiegu wykorzystywane są różnorodne preparaty, które różnią się między sobą właściwościami. To, na jaki się zdecydujemy, zależy od indywidualnych potrzeb skóry, dlatego tak ważne jest skonsultowanie się wpierw z kosmetologiem, który dokona fachowej diagnozy i zdecyduje, jakie składniki powinny być wykorzystane w pielęgnacji, w jakim stężeniu i jakiej częstotliwości. Najczęściej peelingi chemiczne wykonuje się w kilku seriach, które odbywają się co średnio 1-2 tygodnie. Regularność jest tu kluczowa, by uzyskać pożądane efekty.

Udostępnij nas: