Bez dwóch zdań mezoterapia igłowa jest dziś jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, po który sięga coraz więcej osób. Wszystko za sprawą spektakularnych efektów, jakie ona gwarantuje, a także uniwersalności. Można ją wykonać zarówno na twarz, jak i na inne części ciała. Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości, by przekonać każdą zainteresowaną osobę, że zabieg ten jest naprawdę wart naszej uwagi.
Czy mezoterapia igłowa jest odpowiednia dla każdej osoby?
Bardzo wiele osób zauważa, że regularne stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych, które działają przeciwzmarszczkowo, nie jest wystarczające, aby uzyskać zadowalający efekt. Dlatego warto sięgnąć po dobrodziejstwo medycyny estetycznej i skorzystać z bogatej oferty zabiegów, jakie umożliwiają skuteczne poprawienie kondycji skóry – niezależnie od naszego wieku. Mezoterapia igłowa to idealny wybór dla każdej osoby, która ceni sobie młody i zdrowy wygląd, a przy tym chce korzystać z zabiegu przez cały rok bez ryzyka skutków ubocznych wywołanych warunkami atmosferycznymi.
Warto przy tym dodać, że mezoterapia igłowa nie stanowi problemu dla osób z cerą naczynkową. Jednak jeśli w naszym przypadku rumień jest bardzo mocno nasilony, lepiej jest wpierw wykonać zabiegi mające na celu jego redukcję. To zdecydowanie rekomendowana kolejność, jaka pozwoli cieszyć się naprawdę zadowalającym efektem końcowym.
Trzeba pamiętać o tym, że choć mezoterapia igłowa jest rzeczywiście bardzo popularnym i chętnie wybieranym zabiegiem, istnieją sytuacje, w których nie należy się na nią decydować. Przede wszystkim nie wolno wykonywać go w trakcie ciąży oraz podczas karmienia piersią. Nie istnieją żadne badania naukowe, które mogą potwierdzać wpływ mezoterapii na dziecko i mamę, dlatego w tym przypadku nie ma pewności co do bezpieczeństwa metody. Dodatkowo pośród przeciwwskazań znajdują się: cukrzyca, aktywne stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, alergie na składniki wykorzystywanego preparatu oraz leki obniżające krzepliwość krwi.
Mezoterapia igłowa a inne zabiegi – o czym trzeba pamiętać?
Chętnie korzystasz z zabiegów medycyny estetycznej? Warto pamiętać o bezpieczeństwie i mieć na uwadze, że nie wszystkie można wykonywać w tym samym czasie i bez konkretnych odstępów. Przede wszystkim, jeśli stosujesz botox, zawsze wybieraj go jako pierwszy, a dopiero potem decyduj się na mezoterapię. Toksyna botulinowa skoryguje obecne zmarszczki mimiczne, a mezoterapia zadziała rewitalizująco na miejsca, gdzie działa wspomniana substancja. Zachowaj odstęp między nimi, który powinien wynosić około 2 tygodnie. Podobnie w przypadku mikrodermabrazji. Ona także powinna być wykonana wcześniej przed mezoterapią. Jeśli decydujesz się na laseroterapię, warto zastosować się do harmonogramu – raz na pół roku laser ablacyjny, a potem seria mezoterapii. Działanie obu będzie się uzupełniać i przynosić świetne efekty.
Jak działa mezoterapia i jakie efekty zapewnia?
Mezoterapia igłowa wymaga zastosowania igły z preparatem, jakim jest kwas hialuronowy i inne dodatkowe substancje, które zwiększają efekt kuracji. Mówi się, że jest to nieprzyjemny zabieg z uwagi na konieczność nakłuwania skóry, jednak zmiany, które gwarantuje, są spektakularne i widać je już po 3 seriach. Przede wszystkim wpływa ona na redukcję i spłycenie zmarszczek. Dodatkowo zwiększa elastyczność oraz napięcie skóry, jej ogólną kondycję, jędrność i usunięcie wszelkich nierówności. Mezoterapia pozwala na wypełnienie bruzd wargowo-nosowych i biorewitalizację skóry. Można ją stosować również, by spłycać blizny, redukować rozstępy i cellulit, a także wyrównywać koloryt skóry. To szerokie działanie, jakie zadowoli każdą pacjentkę.