Czy wiesz, jak się pozbyć rozstępów po ciąży?

Czy wiesz, jak się pozbyć rozstępów po ciąży?

Admin Blog

Dla wielu przyszłych bądź świeżo upieczonych mam jednym z problemów, który spędza sen z powiek, jest skuteczne uporanie się z mało estetycznymi zmianami na skórze w postaci rozstępów. Rozciągnięcie skóry w efekcie ciąży i rosnącego brzucha jest czymś, czego nie da się uniknąć. Na szczęście znane są metody, które pomagają w pozbyciu się ich. Oprócz aktywności fizycznej, diety, odpowiedniej pielęgnacji ujędrniającej warto sięgnąć po profesjonalne zabiegi z użyciem lasera.

Skuteczne usunięcie rozstępów po ciąży przy pomocy lasera

Marzysz o tym, by skóra na Twoim ciele znowu była gładka i pozbawiona blizn po jej rozciągnięciu w okresie ciąży? Wiele mam ma spore kompleksy w związku z tym, dlatego jeśli także i Ty należysz do tego grona, od razu uspokajamy – usuwanie rozstępów jest możliwe. Oczywiście ważne, by sięgać również po domowe sposoby i przemyślaną pielęgnację, w której zawierają się bogate w aminokwasy oraz witaminy kremy czy maści. Jednak, chcąc całkowicie zlikwidować zmiany skórne, warto zaufać specjalistom i wybrać laserowe usuwanie rozstępów.

Dziś ta metoda cieszy się ogromnym zainteresowaniem (nie tylko wśród mam), ponieważ jest innowacyjna i daje świetne efekty. Nowoczesny laser frakcyjny działa wyłącznie na niewielkie partie ciała, nie pozostawiając żadnych otwartych ran. Wiązka światła skupia się typowo na zmienionym chorobowo obszarze, gwarantując doskonałe rezultaty już po pierwszej wizycie. To bezpieczna metoda, która nie generuje ryzyka niebezpiecznych powikłań. Laser stosuje się zarówno w przypadku blizn w fazie zapalnej, jak i zanikowej. Dlatego można się na niego zdecydować nie tylko, gdy rozstępy są “świeże”.

Lepiej zapobiegać niż leczyć (także w przypadku rozstępów)

Warto również dodać, że tak jak w przypadku rozmaitych schorzeń i problemów zdrowotnych, tak i w kwestii rozstępów na skórze, znane wszystkim hasło, że “lepiej zapobiegać niż leczyć” jest jak najbardziej słuszne. Tak naprawdę o skórę powinno się odpowiednio dbać jeszcze przed zajściem w ciążę, a podczas tych 9 miesięcy ze szczególną uwagą dbać o jej potrzeby. Tymi przygotowaniami będą wszelkiego rodzaju zabiegi wykonywane w domu i gabinecie medycyny estetycznej.

Mowa o masażach ujędrniających, sięganiu po specjalne preparaty ujędrniające bądź dedykowane typowo kobietom w ciąży. Pozwoli to na wzmocnienie skóry, jej nawilżenie i odżywienie. Oczywiście taka rutyna nie jest w stanie zagwarantować w 100%, że po ciąży nie pojawią się żadne rozstępy. Pielęgnacja zmniejsza ryzyko ich powstania. Na szczęście dziś można skorzystać z wielu sprawdzonych i skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na szybkie uporanie się z problemem.

Udostępnij nas: