Automatycznie zapisany szkic

Depilacja woskiem – efekty i porady przed zabiegiem

Admin Blog

Kiedy zależy nam na gładkiej skórze, a częste golenie maszynką irytuje, powinniśmy skorzystać z oferty gabinetów kosmetycznych. Świetną propozycją (nie tylko na lato) jest depilacja woskiem ? po zabiegu możemy cieszyć się efektem nawet do 5 tygodni!

Co warto wiedzieć o depilacji woskiem?

To bezpieczny zabieg, który można wykonać o każdej porze roku. Polega na nałożeniu ciepłego, półpłynnego wosku na skórę, a następnie ? gdy zastygnie ? szybkim usunięciu jego warstwy, co przy okazji pozbawi nas włosków razem z cebulkami. Profesjonalnie wykonany zabieg nie jest bardzo bolesny, daje za to świetne efekty, bo o goleniu możemy zapomnieć przez kilka kolejnych tygodni.

Zanim udamy się do gabinetu, włoski trzeba zapuścić. Zbyt krótkich wosk ?nie złapie?, zbyt długie mogą być trudne do usunięcia.

Regularna depilacja woskiem osłabia mieszki włosowe. Im częściej wykonujemy zabieg, tym mniej włosków odrasta, są też wyraźnie słabsze. Jeśli chodzi o efekty, wszystko zależy od naszych predyspozycji i pierwotnej długości włosków ? pamiętajmy o tym!

Kto może skorzystać z depilacji woskiem?

Usuwanie zbędnego owłosienia woskiem jest polecane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Można w ten sposób pozbyć się włosów z nóg, pach, pleców, a nawet wąsika nad wargą. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg nie powinien wywoływać podrażnień, ale pamiętajmy, że tuż po jego wykonaniu nie powinniśmy opalać nóg, kąpać się w chlorowanej lub słonej wodzie, a także korzystać z sauny.

Wskazane jest za to nawilżanie depilowanych stref, a także wykonywanie peelingu. Jeśli planujemy urlop, na woskowanie warto umówić się nieco wcześniej, by skóra mogła dojść do siebie.

Golarka czy wosk ? co wybrać?

W pojedynku między zwykłą golarką a depilacją woskiem zdecydowanie wygrywa opcja numer dwa. Zasadnicza różnica polega na tym, że maszynka do golenia ucina włoski tuż przy skórze, a zatem efekt jest krótkotrwały. Golenie może wywoływać podrażnienia i dawać efekt ?strawberry legs? ? czyli skóry pokrytej czerwonymi jak truskawki plamkami.

Wosk usuwa włosy z cebulką ? do momentu, kiedy w skórze zawiąże się nowy mieszek włosowy, mija kilka tygodni. Przestrzegamy jednak przed korzystaniem z wosku w domu ? samodzielne podgrzewanie może mieć opłakane skutki, np. oparzymy skórę. Doświadczony kosmetolog przeprowadzi zabieg fachowo i postara się, by był jak najbardziej komfortowy dla klienta. Warto zatem wygospodarować trochę czasu i odwiedzić gabinet, zwłaszcza że przed nami sezon na szorty i minispódniczki!

Udostępnij nas: