Dlaczego laseroterapia jest idealna na zimę

Dlaczego laseroterapia jest idealna na zimę?

Salon Celeste Blog

Szeroki wybór zabiegów z wykorzystaniem specjalistycznego lasera sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z jego możliwości. Laseroterapia cieszy się ogromną popularnością w kosmetologii oraz medycynie estetycznej z racji swojej skuteczności w leczeniu wielu schorzeń skórnych. Idealnym momentem na poddanie się laseroterapii jest okres zimowy aż do wiosny. Warto mieć to na uwadze, by zapewnić sobie jak najlepszy komfort oraz bezpieczeństwo.

Dlaczego wybrać laseroterapię zimą?

Bez wątpienia zabiegi laserowe mają szereg zalet, które sprawiają, że spore grono osób chętnie się na nie decyduje. Dzięki wszechstronności, a także odmiennym właściwościom urządzeń stosowanych w leczeniu, można uzyskać wiele zadowalających efektów jak skuteczne pozbycie się niedoskonałości skóry, usunięcie rumienia czy przebarwień albo ogólną poprawę kondycji skóry. Ta poddawana stymulacji jest pobudzana do naturalnego procesu regeneracji.

Nie jest zatem zaskoczeniem, że wiele osób zastanawia się, kiedy rzeczywiście zdecydować się na taką formę zabiegu, by mieć pewność co do uzyskanych efektów. Jeśli chcesz zapewnić sobie maksymalny komfort i zmniejszyć ryzyko ewentualnych skutków ubocznych, nie ryzykuj i skorzystaj z okresu jesienno-zimowego, aby przekonać się, jak pozytywnie zadziała laseroterapia na Twoją skórę.

Wpływ temperatury i słońca na gojenie się skóry

Nie da się ukryć, że sezon pomiędzy jesienią a wiosną jest najbezpieczniejszy dla wykonywania zabiegów z użyciem lasera, choć oczywiście nie oznacza to, że latem nie można po nie sięgać. Z uwagi na to, że zimą jest bardzo niskie promieniowanie UV, a przy tym niskie temperatury powietrza, skóra ma najlepsze warunki do efektywnego gojenia się po zabiegu. Oba te aspekty mają ogromny wpływ na tempo regeneracji oraz odczuwany komfort. Laseroterapia wykonanana zimą to również mniejsze ryzyko podrażnień. Ponadto podczas tego chłodniejszego okresu roku warto poddać się depilacji laserowej. Z uwagi na to, że ciało jest raczej okryte, mamy idealne warunki, by wdrożyć laseroterapię.

Szybka reakcja na zmiany na skórze po lecie

Trzeba również wspomnieć o aspekcie praktycznym. To właśnie jesienią i zimą pojawiają się przebarwienia słoneczne, czyli plamy na skórze. Chcąc się z nimi uporać, trzeba jak najszybciej wdrożyć terapię laserem. Im świeższe zmiany, tym łatwiej będzie je zniwelować. Dlatego właśnie ten czas w roku jest idealnym momentem, by podjąć pierwsze kroki ku ładnej i zdrowej skórze pozbawionej nieestetycznych zmian, które wywołane są nieodpowiednią pielęgnacją, brakiem ochrony przed promieniowaniem UV oraz nadmierną ekspozycją na słońce.

Udostępnij nas: