Dlaczego warto wykonywać peelingi chemiczne latem?

Salon Celeste Blog

Od lat istnieje przekonanie , że wraz z pierwszymi promieniami słońca powinniśmy zapomnieć o zabiegach z użyciem peelingów chemicznych. Nic bardziej mylnego !

Hiszpańska marka Mediderma, na której pracujemy w naszym gabinecie, opracowała całą gamę wyjątkowych produktów, które można stosować przez cały rok. Ważne jest jednak, by w sposób przemyślany wybrać odpowiedni zabieg dla danej pory roku i używać produktów ze składnikami antyoksydacyjnymi, które chronią i przygotowują skórę na  promieniowanie słoneczne. Istnieją również zabiegi, które mają działanie fotoprotekcyjne (np. DNA Recovery Peel lub Ferulac Classic). Ponadto bardzo istotna jest pielęgnacja skóry po zabiegu.

Przez pierwsze dni po zabiegu skóra przejdzie proces odnowy komórkowej, czego oznaką będzie złuszczanie (o jego intensywności decyduje stężenie,  rodzaj kwasu, ilość nałożonych warstw oraz technologia). Nie martw się tym, to efekt korzystny dla skóry. Nigdy nie przyspieszaj procesu złuszczania, ponieważ możesz spowodować niewielkie rany , które przemienią się w przebarwienia. W tym czasie kiedy skóra będzie w trakcie złuszczania należy stosować krem nawilżający i regenerujący. Następnie można wrócić do kremów stosowanych zazwyczaj. Im głębszy peeling tym silniejsza odnowa skóry, a przez to lepszy efekt. Jednak równocześnie zwiększa się poziom podrażnienia, zaczerwienienia i złuszczania skóry. Dlatego w okresie intensywnego złuszczania skóry należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, a także należy stosować ochronę przeciwsłoneczną o wysokim współczynniku SPF, aby chronić skórę. Jeżeli po zabiegu eksfoliacji kwasami nie będziemy pamiętać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej i jeżeli nie zastosujemy się do zaleceń specjalisty możemy nabawić się nieprzyjemnych konsekwencji takich jak przebarwienia skórne, fotostarzenie, po zmiany nowotworowe na skórze.

Dlaczego powinno się wykonywać peeling ?

Chcąc długo cieszyć się piękną i promienną cerą, należy pamiętać o jej regularnym złuszczaniu, czyli inaczej usuwaniu martwego naskórka. Stanowi ono podstawę pielęgnacji skóry. Ten zabieg opóźnia również pojawianie się pierwszych zmarszczek, zmniejsza ryzyko przebarwień czy zmian spowodowanych fotostarzeniem. Procesy, które są obecne podczas wykonywania peelingu rozpoczynają działania prowadzące do naprawy skóry. Właśnie to sprawia, że tkanka staje się odnowiona i zauważalnie odmłodzona. Stosowanie peelingu sprawia również, że zastosowane dermokosmetyki wchłaniają się lepiej i dają lepszy efekt. Po zabiegu skóra będzie napięta i zaczerwieniona ale również bardzo gładka i delikatna.

Produkty na których pracujemy w naszym gabinecie są oparte na systemie NanoTech. Jest to technologia bezpośredniego i selektywnego przenoszenia składników aktywnych zamkniętych w liposomach o nanometrycznym rozmiarze i bardzo dużej mocy wnikania w głąb skóry. Dlatego też system nanosomowych peelingów  jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje widocznego złuszczania, a sam proces przebudowy naskórka jest niewidoczny. Dobrze dobrany peeling to nie tylko odnowa skóry, ale także działanie antyoksydacyjne. Skóra jest chroniona przed szkodliwą działalnością wolnych rodników. Co więcej ich działanie jest spowalniane i powstrzymywane. Należy również podkreślić, że w tym samym czasie skuteczność witamin C i E jest wspomagana. Warunkują one piękny, elastyczny i młody wygląd cery.    

Pielęgnacja domowa

Sam zabieg profesjonalny to niekompletna terapia. W większości przypadków efekt końcowy zależy także od pielęgnacji domowej. Nawet najlepszy zabieg profesjonalny straci skuteczność jeśli zastosuje się nieodpowiednie kosmetyki lub narazi się skórę na dodatkowe podrażnienie.

Do wyboru mamy liczną grupę serum, kremów i filtrów UV, które odpowiednio zabezpieczą skórę oraz wzmocnią fotoprotekcję.

Produkty używane w domowym zaciszu powinny być dobrane stosownie do składników wykorzystywanych podczas kuracji w gabinetach odnowy. Kosmetyki do pielęgnacji należy po zabiegu dopasowywać tak, by składniki zarówno peelingu jak i późniejszych kuracji kosmetycznych ze sobą współgrały a nawet wzmacniały swoje działanie.

Jednym z preparatów, które szczególnie można polecić, jest HOMECARE Rewitalizująca emulsja. Zawiera ona witaminę C, która jest szczególnie ważna w procesie regeneracji skóry.  Poprawia również elastyczność skóry i zapewnia jej blask.

Przy wyborze preparatów i kosmetyków należy również sprawdzać ich skład pod względem środków antyoksydacyjnych. Ich obecność ma działanie ochronne przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Jednym z takich dermokosmetyków jest reservaderm antiox marki Sesderma. Jednym z jego głównych składników jest resweratrol. Obecne w nim przeciwutleniacze działają odmładzająco i zapobiegają wczesnemu starzeniu się skóry.

W przypadku występujących przebarwień ważne jest systematyczne korzystanie z preparatów zawierających w składzie kwas ferulowy. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się ferulac liposomal serum marki Sesderma. Jego składniki nie tylko odmładzają skórę, ale również nadają jej blasku i rozjaśniają cerę.

Ostatnim i chyba najważniejszym etapem jest ochrona przed słońcem. Należy pamiętać o niej codziennie. Jest to integralny element procesu pielęgnacji skóry. Preparaty zapewniające dobrą fotoprotekcję zatrzymują szkodliwe dla skóry promieniowanie UV.  Nie tylko chronią one skórę przed poparzeniami czy innymi uszkodzeniami, ale co najważniejsze są ważnym czynnikiem w zapobieganiu powstawania czerniaków – nowotworów skóry. Świetnym kosmetykiem spełniającym te zadania jest HOMECARE Fotoprotektor SPF 50. Wysokiej jakości filtr przeciwsłoneczny zapewni ochronę nawet na bardzo ostrym słońcu. Nie wolno zapominać, że podczas kąpieli w wodzie oraz po kilku godzinach ekspozycji na światło słoneczne należy powtórnie nałożyć krem z filtrem. Dla kobiet, które chcą utrzymać jak najlepszą ochronę skóry wystawionej na promienie słoneczne nie rezygnując przy tym z makijażu proponujemy mgiełki. Szybko rozpylony produkt można zaaplikować na twarz bez obawy o uszkodzenie czy zmywanie make-up?u.

Tak przygotowana ochrona spowoduje, iż bez obaw będziesz mogła cieszyć się słońcem oraz zdrową i pięknie opaloną skórą, a jesień będzie czasem miłych wakacyjnych wspomnień bez przykrych niespodzianek.

Udostępnij nas: