Endermologia LPG - ile zabiegów powinniśmy przejść?

Endermologia LPG – ile zabiegów powinniśmy przejść?

Admin Blog

Endermologia LPG to jeden z przyjemnych i relaksujących zabiegów, który pozwala wymodelować sylwetkę i ujędrnić nasze ciało. Na czym polega i jak często powinniśmy go wykonywać, by cieszyć się efektami na dłużej?


Endermologia ? rolki, które rozprawiają się z tłuszczem


Zabieg endermologii LPG polega na masowaniu problematycznych stref ciała dwoma specjalnymi rolkami pod odpowiednim ciśnieniem. W wyniku tego procesu poprawia się krążenie i metabolizm, skóra zaczyna się regenerować i produkować kolagen oraz elastynę, a toksyny usuwane są z organizmu. Brzmi świetnie? To nie wszystko! Ugniatanie skóry w różnych kierunkach jest bardzo przyjemne i działa odprężająco.

Zabieg trwa około 45 minut. Aby go przeprowadzić należy założyć obcisłą odzież (stroje jednorazowego użytku dostępne są w gabinetach kosmetycznych). Poza tym endermologia nie wymaga specjalnych przygotowań. Pierwsze efekty są widoczne już po około 3 zabiegach (zależy to od indywidualnych predyspozycji każdego z nas), ale żeby efekt utrwalić i naprawdę zmienić wygląd sylwetki, potrzeba tych wizyt znacznie więcej. Ile dokładnie?


Seria zabiegów pomoże ujędrnić ciało


Specjaliści rekomendują wykonanie serii 10 lub 15 zabiegów (między każdym z nich powinniśmy zachować minimum dobową przerwę). Takie sesje ? dla zdrowia i urody ? warto powtarzać dwa razy do roku, a w międzyczasie wykonywać tzw. zabiegi przypominające (na przykład raz w miesiącu, dla podtrzymania efektów). Dlaczego ciągłość i regularność są tak ważne?

Mimo że efekt zauważymy znacznie szybciej, po pierwszych zabiegach będzie on wyłącznie wizualny, powierzchowny ? owszem, zauważymy, że nasza skóra jest bardziej jędrna i elastyczna, ale nie pozbędziemy się problemu na stałe. Wykonanie całej serii pozwoli na dogłębne przemiany oraz realną utratę kilku centymetrów w pasie czy obwodzie ud. Warto zatem zaplanować sobie cały cykl i śledzić, jak fantastyczną przemianę przechodzi nasze ciało.

Jak utrwalić efekty?


Endermologia przynosi najlepsze rezultaty, kiedy łączymy ją z dietą o niskim indeksie glikemicznym, piciem dużej ilości niegazowanej wody i aktywnością fizyczną. Takie kompleksowe podejście sprawia, że ciało bardzo szybko pozbywa się nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wygląda lepiej, zdrowiej, poprawia się również nasze samopoczucie. Wysiłek fizyczny o umiarkowanej intensywności warto zaplanować tuż po zabiegu, kiedy w głębokich warstwach skóry zainicjowane zostały procesy zmierzające do usuwania tkanki tłuszczowej i toksyn.


Pamiętajmy, że tak w przypadku diety, jak i wszelkich zabiegów modelujących sylwetkę, kluczowa jest regularność i systematyczność. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć wymarzone efekty!

Udostępnij nas: