Jak dbać o skórę na zimę?

Jak dbać o skórę na zimę? Cenne zabiegi dla skóry

Admin Blog

Nie da się ukryć, że zima stanowi spore wyzwanie dla naszej skóry. Warunki panujące na zewnątrz mogą skutecznie pogarszać jej stan. To zarówno uporczywy mróz czy wiatr, jak i suche powietrze w domach albo zanieczyszczenia i pyły zawieszone na zewnątrz. Warto wykorzystać ten czas na zabiegi, które pozwolą ją ożywić, a jednocześnie na takie, które wymagają ograniczenia ekspozycji na słońce. Zima brzmi idealnie. Podpowiadamy, jakie zabiegi są doskonałe, by wykonać je właśnie w tym czasie.

Zabiegi przy wykonaniu lasera

Jedną z pierwszych propozycji jest skorzystanie z lasera, który dziś może nam zaoferować naprawdę wiele. Salony kosmetyczne oferują mnóstwo różnorodnych zabiegów z jego użyciem – tych na twarz i całe ciało. Są one bardzo skuteczne i pozwalają zminimalizować wiele urodowych mankamentów, jednak by osiągnąć zamierzony efekt, należy unikać przy tym słońca. Promieniowanie słoneczne niestety utrudnia gojenie się skóry, a nawet wywołuje nieestetyczne przebarwienia. Dlatego, jeśli chcesz zobaczyć, jak zadziała na Ciebie laser i w czym Ci pomoże, wybierz się na dowolny zabieg właśnie zimą.

To przede wszystkim doskonały moment, aby zdecydować się na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej, która umożliwia uporanie się ze zbędnym owłosieniem raz a dobrze. Oprócz tego kosmetyczki polecają spróbowanie fotoodmładzania, które jest rekomendowane paniom po 35. roku życia. To mało inwazyjna metoda, która zamyka pory, wyrównuje koloryt skóry, spłyca zmarszczki i ładnie napina skórę. Jeśli borykasz się z bliznami czy przebarwieniami, to także świetny czas, by je usunąć.

Stosowanie kwasów w peelingach chemicznych

Warto znaleźć czas również na profesjonalne oczyszczanie skóry. Świetnym zabiegiem będzie peeling chemiczny wykonany przy zastosowaniu odpowiedniego dla naszej cery i potrzeb kwasu o określonym stężeniu. Dziś możliwości jest naprawdę sporo. Może być to kwas migdałowy, mlekowy czy glikolowy. Działają one bardzo intensywnie, dzięki czemu skóra jest skutecznie złuszczona. Z racji tego, że zabieg działa nieco drażniąco na naskórek i powoduje zaczerwienienia, powinno się unikać ekspozycji na słońce. To sposób na ładną cerę i zwalczenie wszelkich niedoskonałości.

Mikrodermabrazja diamentowa dająca natychmiastowy efekt

Jeśli zależy Ci na tym, aby wejść w nowy rok pewnym krokiem albo zimowe wieczory spędzać na imprezach, wyjściach z przyjaciółmi czy balach karnawałowych, polecamy zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej, który daje ekspresowy efekt. Jednym z tych polecanych jest mikrodermabrazja diamentowa. Już po pierwszej wizycie w salonie można zobaczyć pozytywne efekty, które zachęcą Cię do kontynuowania serii zabiegów. To przede wszystkim gładsza skóra, jasna i pozbawiona przebarwień, elastyczna i bez wyraźnych porów. Dzięki mikrodermabrazji dodasz sobie pewności siebie i poczujesz się swobodnie na każdym wyjściu.

Udostępnij nas: