Jak się uporać ze zmarszczkami mimicznymi?

Jak się uporać ze zmarszczkami mimicznymi?

Admin Blog

Problem dotyczący zmarszczek mimicznych jest dość powszechny i dotyka nie tylko starsze osoby, ale także i te młode, nawet po 25. roku życia. Proces starzenia się skóry bywa bezlitosny, co niestety niekiedy doprowadza do pogorszenia samopoczucia wielu osób i utraty pewności siebie. Na szczęście istnieją sposoby, aby się z tym skutecznie uporać. Decydując się na profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, podczas których wykorzystywane są skoncentrowane preparaty, można osiągnąć świetne rezultaty i uporać się ze zmarszczkami mimicznymi.

Co powoduje pojawianie się zmarszczek mimicznych?

Choć mówi się, że wrogiem urody i pięknego wyglądu jest czas, to my jednak zatrzymamy się przy stwierdzeniu, że jest nim niezdrowy i niehigieniczny styl życia. Niestety na wiele spraw mamy wpływ, a często to bagatelizujemy. Zmiana trybu funkcjonowania oraz codziennych nawyków może okazać się kamieniem milowym, który pozwoli na cieszenie się promiennym wyglądem na dłużej. Na kondycję skóry (ale także całego organizmu) wpływa mnóstwo czynników. Pośród nich są przede wszystkim: nadmiernie spożywany alkohol, przewlekły stres, korzystanie z solarium, palenie papierosów i innych używek, zła i uboga w witaminy oraz minerały dieta, opalanie się bez sięgania po fotoochronę. To właśnie te czynniki bardzo często przyspieszają proces starzenia się skóry.

Kolejnym aspektem, który doprowadza do pogorszenia się stanu cery, jest mimika. Choć nikt nie zachęca do tego, by rezygnować z uśmiechu czy mieć wyłącznie poważny, neutralny wyraz twarzy, to niektóre odruchy, które doprowadzają do napięcia mięśni twarzy, można wyeliminować bądź ograniczyć. Przykładów jest mnóstwo – podczas oglądania telewizji bądź czegoś w telefonie marszczysz czoło i mrużysz oczy? Warto z tego zrezygnować, by nie doprowadzać do pogłębiania się zmarszczek mimicznych. Dużą rolę w tym, jak wygląda cera, odgrywa odpowiednie nawadnianie się. Pamiętaj, by spożywać dużo wody w ciągu każdego dnia.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki mimiczne?

Aby cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, którą oferują gabinety medycyny estetycznej. To sposób, by uporać się nie tylko z płytkimi zmianami mimicznymi na twarzy, ale także tymi głębokimi, które wymagają większej ingerencji. Choć nie można oszukać czasu, to dbając o siebie od wewnątrz i zewnątrz – w systematyczny, przemyślany sposób – z łatwością opóźnimy procesy starzenia się skóry.

Pośród najpopularniejszych zabiegów na spłycenie zmarszczek mimicznych znajdują się takie metody jak:

  • kwas hialuronowy – jest niezwykle skuteczny i działa natychmiastowo. Nie tylko niweluje widoczne bruzdy, ale także odpowiada za produkcję kolagenu i dogłębnie nawilża skórę. To świetny sposób, by zmniejszyć zmarszczki mimiczne wokół oczu oraz ust, a także na czole;
  • laser frakcyjny – daje spektakularne efekty widoczne gołym okiem, ponieważ wyraźnie spłyca zmarszczki. Wykorzystywana podczas zabiegu wiązka światła nie uszkadza ciągłości skóry, a stymuluje wzrost nowych komórek, dzięki czemu skóra jest pobudzona do odbudowy. Zalega się wykonanie serii takiego zabiegu. Kosmetolog dopasowuje, jaka liczba spotkań będzie odpowiednia, ale najczęściej jest to od 3 do 6 wizyt w gabinecie;
  • mezoterapia – choć zabieg ten nie jest dedykowany typowo, by zniwelować zmarszczki mimiczne, to jest polecany, by poprawić jędrność oraz napięcie skóry. To zaś sprawia, że cera prezentuje się nienagannie, jest zdrowa i pełna blasku. Podczas procedury wstrzykiwane są składniki, które regenerują skórę.

Udostępnij nas: