Automatycznie zapisany szkic

Jak zmniejszyć zmarszczki pod oczami?

Admin Blog

Zmarszczki wokół oczu mogą się pojawiać już w okolicach 25. roku życia. Ich powstawanie wiąże się z wieloma czynnikami – stylem życia, predyspozycjami genetycznymi, stosowaną pielęgnacją. Mimo że trudno pozbyć się ich w stu procentach, możemy wiele zdziałać, by nie były aż tak widoczne i głębokie.

Rodzaje zmarszczek wokół oczu

Najprędzej zauważymy tzw. “kurze łapki”, czyli rozchodzące się promieniście od zewnętrznego kącika oka bruzdy, związane z mimiką twarzy (uśmiechanie się, mrużenie oczu). Drugą grupę zmarszczek w tym rejonie określa się często mianem “doliny łez”. To bruzdy ulokowane pod okiem i ukośnie przebiegające do zewnętrznej strony twarzy po łuku, jakim zazwyczaj toczą się łzy (stąd ich nazwa). Zmarszczki te nadają twarzy smutnego, zmęczonego wyglądu. Powstają szybko, bo skóra pod oczami jest ekstremalnie cienka i nie ma gruczołów łojowych, które mogłyby ją w naturalny sposób nawilżyć.

Co można zrobić, by zmarszczek było mniej?

Jest kilka sposobów, by powstrzymać nasilone powstawanie zmarszczek – nie tylko tych wokół oczu. Powinniśmy przez cały rok stosować ochronę przeciwsłoneczną, czyli kremy z wysokim filtrem, unikać solarium, pić dużo wody i uzupełniać kolagen. Powstawaniu zmarszczek sprzyjają używki (przede wszystkim palenie tytoniu), nieodpowiednia, uboga w składniki odżywcze dieta, stres i brak snu.

Okolice oczu są szczególnie wrażliwe, dlatego podczas wykonywania demakijażu nie możemy ciągnąć skóry. Tusz do rzęs najlepiej usunąć, przykładając kilka razy zwilżony odpowiednim płynem wacik, aż do momentu, gdy wszystko samoczynnie się rozpuści. Pod oczy należy aplikować odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy, inny niż do reszty twarzy. Codzienną pielęgnację można uzupełnić delikatnym masażem, np. rollerem kwarcowym – ruch wykonujemy zawsze od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni.

Zabiegi odmładzające najszybciej odejmują lat!

Ostatnim etapem w walce o gładką skórę bez zmarszczek jest regularne odwiedzanie gabinetu kosmetycznego. Tylko w ten sposób zauważymy szybkie i trwałe efekty – opisane wcześniej sposoby wymagają niestety więcej cierpliwości i regularności.

Co wybrać, by pozbyć się zmarszczek? Warto zwrócić uwagę na fotoodmładzanie, czyli zabieg odnawiający mikronaczynia, stymulujący fibroblasty i przebudowujący kolagen, zwany “białkiem młodości”. Pomocny może stać się również nieablacyjny lifting, podnoszący powieki i dający efekt “otwartego oka” – w jego rezultacie wyglądamy tak, jakby ubyło nam lat! Gabinet kosmetyczny to również doskonałe miejsce, by kupić profesjonalne kremy o działaniu anti-aging do stosowania w domu – w ich składzie znajdziemy dużo więcej substancji aktywnych niż w “zwykłych” kremach dostępnych w każdej drogerii.

Udostępnij nas: