Jakich efektów możemy spodziewać się po fotoodmładzaniu?

Jakich efektów możemy spodziewać się po fotoodmładzaniu?

SalonCeleste Blog

Marzymy o pięknej, młodej i gładkiej twarzy przez całe życie. Obecnie jednak nie musimy sprzedawać duszy diabłu lub szukać magicznego nektaru, aby zachować piękny wygląd na długie lata. Z pomocą przychodzi nam bowiem medycyna estetyczna i zabiegi fotoodmładzania. Wraz z wiekiem wiązania kolagenowe w tkance stają się coraz słabsze i w efekcie rozpadają się, a skóra traci jędrność i pojawiają się zmarszczki. Swoją aktywność obniżają również fibroblasty. Dodatkowo, jeśli podczas letnich wakacji naszym ulubionym zajęciem było smażenie się na słońcu bez ochrony lub intensywne korzystanie z solarium, problem może pojawić się już przed 30. rokiem życia.

Sposób na młodszą skórę

Fotoodmładzanie polega na uwalnianiu mediatorów zapalnych. Dzięki temu dochodzi do regeneracji zerwanych wiązań kolagenowych. Aktywują się również fibroblasty, a mikronaczynia działają sprawniej. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które ukończyły 35. rok życia, jednak z powodzeniem może być wykonywany u każdego, kto pragnie sprawić, aby skóra znowu stała się przyjemnie napięta i promieniała blaskiem.

Zachwycające rezultaty

Największą zaletą fotoodmładzania jest to, że efekty widoczne są niemal natychmiast. W pierwszej kolejności zauważymy spłycenie zmarszczek, a nawet ich całkowity zanik! Klientki mówią, że czują się tak, jakby ktoś użył żelazka do ich twarzy. Dzięki temu możemy cofnąć lata zaniedbań i nieodpowiedzialnego przebywania na słońcu. To jednak nie koniec efektów. Zauważamy znaczne zmniejszenie porów, co od razu sprawia, że skóra jest gładsza, a jej napięcie wzrasta. Oprócz tego jest świetlista, a koloryt ujednolicony.

Zabieg dla każdego

Jak widać, nie musimy jeszcze zmagać się ze zmarszczkami lub obwisłą skórą, aby skorzystać z takiej metody dbania o urodę. Chociaż w nazwie mamy “odmładzanie”, to równie dobrze zabieg ten możemy stosować wtedy, gdy pragniemy poprawić swój wygląd. Bardzo szkodzą nam oczywiście czynniki zewnętrzne, w tym zanieczyszczenie środowiska, szybkie tempo życia, które odbijają się na naszej skórze. Fotoodmładzanie sprawi, że ogólnie poprawi się wygląd naszej twarzy. Panie, które zdecydowały się na ten zabieg twierdzą, że wszyscy wokół zobaczyli efekty!

Na co trzeba uważać

Przeciwwskazaniem do stosowania tej metody jest oczywiście okres ciąży i laktacji, jednak przede wszystkim należy zwrócić uwagę na leki i zioła światłouczulające oraz antybiotyki. Po zabiegu zaleca się stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych oraz rezygnację z opalania, a także z basenu, sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Udostępnij nas: