Automatycznie zapisany szkic

Jakie zabiegi na twarz po 30. roku życia polecamy?

Admin Blog

W okolicach 30. urodzin zwalnia produkcja kolagenu i zaczynamy dostrzegać pierwsze zmarszczki. Nasza cera może być poszarzała, zmęczona, z zaskórnikami lub nadmiernie przesuszona. Jakie zabiegi kosmetyczne można polecić kobietom w tym wieku?

Remodeling skóry PIANO

Wyobraźmy sobie, że nasza skóra jest wsparta o rusztowanie, utworzone z kolagenu i elastyny. Z wiekiem ta podpora się osłabia, dlatego skóra traci jędrność i elastyczność. Dzięki odkryciom nauki wiemy jednak, że kontrolowany uraz termiczny kolagenu w skórze prowadzi do jego remodelingu. I właśnie ten proces wykorzystuje zabieg PIANO ? zmiany w głębokich warstwach skóry dają widoczny efekt w postaci napięcia i wygładzenia skóry.

Z zabiegu mogą skorzystać zarówno osoby z niewielkimi niedoskonałościami, jak i wyraźnymi, głębszymi zmarszczkami (wówczas rekomendujemy serię zabiegów). Efekty to redukcja zmarszczek, zagęszczenie skóry i poprawa jej elastyczności. Po 30. roku życia możemy się na niego skusić, a na pewno zauważymy dobre rezultaty.

Peelingi chemiczne

Złuszczanie martwego naskórka to zabieg, który szybko odświeży wygląd cery i ? w zależności od zastosowanego kwasu – zadziała przeciwstarzeniowo, zredukuje objawy trądziku, wygładzi, uelastyczni skórę, zmniejszy widoczność porów, zminimalizuje przebarwienia? Jak widać, peelingi chemiczne z użyciem kwasów mają szerokie zastosowanie. Substancje czynne podane w odpowiednim stężeniu są zupełnie bezpieczne, skuteczne i polecane w każdym wieku.

Do wyboru mamy m.in. zabieg z użyciem kwasu migdałowego, mlekowego, glikolowego, azelainowego czy ferulowego. Każdy z nich ma inne właściwości i działanie ? doświadczony kosmetolog podpowie, który rodzaj kwasu będzie najodpowiedniejszy do naszego typu cery.

Intensywna rewitalizacja PRX-T33

Czasem zdarza się tak, że w wyniku predyspozycji genetycznych, zażywanych leków lub niehigienicznego stylu życia twarz po trzydziestym roku życia jest pokryta siecią zmarszczek i szybko  traci wiotkość. Wtedy polecamy zabieg PRX-T33, który biorewitalizuje skórę twarzy, czyli wyraźnie poprawia jej jędrność i gęstość. Podczas zabiegu stymulujemy głębokie warstwy skóry bez uszkadzania jej powierzchni. Efekty są natychmiastowe – od razu po zabiegu odczuwamy gładkość i jędrność skóry tak, jakby ubyło nam lat!

PRX-T33 wspomaga też inne zabiegi, np. mezoterapię czy terapię laserem i może być z nimi stosowany w jednej sesji, co wyraźnie wzmacnia efekty. Samodzielnie powinno się go wykonywać w serii 5 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Udostępnij nas: