Jesień i zima to idealny czas na depilację laserową! Jak się do niej przygotować?

SalonCeleste Blog

Okres jesienno-zimowy to idealny okres na depilację laserową. Mimo to, brak energii i motywacji spowodowany szarą pogodą sprawia, że wiele kobiet nie ma na to ochoty. Dopiero przed wyjściem z domu czujemy, że coś jest nie tak… Niezależnie od motywacji, pomoże nam profesjonalna depilacja laserowa ? a przed jej wykonaniem należy wiedzieć, jakiego przygotowania wymaga.

Czego nie robić?

Przede wszystkim należy upewnić się, że po wakacjach nie została nam opalenizna. Wystarczą cztery tygodnie przed zabiegiem ? w tym czasie skóra zdąży powrócić do pierwotnego stanu, jeśli będzie chroniona przed promieniowaniem UV. Na dwa tygodnie przed nie wolno także stosować samoopalaczy. Miesiąc wcześniej nie należy depilować się: 

  • pęsetą (poza obrębem twarzy ? 6 tygodni przed)
  • depilatorem,
  • woskiem,
  • kremem do depilacji.

Jeśli stosujemy leki i zioła fotouczulające (np. aspirynę, ibuprofen, antybiotyki, dziurawiec czy nagietek), należy je odstawić ok. 2-3 tygodnie przed zabiegiem. Tydzień przed nim nie stosujemy także peelingów i kremów złuszczających. Jeśli depilacji będzie poddana twarz, nie należy wykonywać na niej innych usług kosmetycznych ? zwłaszcza głębokiego oczyszczania. W tym czasie unikamy również kosmetyków z retinolem, jego pochodnymi i kwasami owocowymi.

Co zrobić przed?

Dzień wcześniej skóra powinna być ogolona maszynką i zadbana (unikajmy podrażnień i wysuszenia!). Bezpośrednio przed zabiegiem musi być dokładnie umyta, najlepiej delikatnym detergentem ? szczególnie, jeśli mamy skłonności do przesuszenia. W czasie depilacji laserowej nie może być na niej śladów makijażu, antyperspirantów, dezodorantów ani kremów. Stan skóry i rodzaj włosków określi specjalista w trakcie konsultacji.

Bezwzględne przeciwwskazania

Powyższe wskazówki nie pomogą nam, jeśli występują u nas przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Depilacja laserowa nie może być wykonywana u kobiet w ciąży oraz u osób cierpiących na choroby skórne (np. grzybicę, łuszczycę). Nie przeprowadza się jej u chorych na padaczkę i nowotwory, osób posiadających rozrusznik serca, a także w obrębie tatuażu lub opalenizny. Również leki obniżające krzepliwość krwi są przeciwwskazaniem ? uszkodzenie skóry w takim wypadku byłoby niebezpieczne.

Udostępnij nas: