Laserowe usuwanie blizn - czy jest bolesne i skuteczne?

Laserowe usuwanie blizn – czy jest bolesne i skuteczne?

Admin Blog

Coraz więcej osób pojawia się w gabinetach medycyny estetycznej, by skorzystać z profesjonalnego zabiegu laserowego usuwania blizn. To metoda niezwykle skuteczna, która pozwala uporać się z nieprzyjemnymi zmianami, które wielokrotnie powodują dyskomfort i kompleksy. Laser wykorzystuje się w celu usunięcia blizn różnego pochodzenia – zarówno wynikających z przebytego trądziku, jak i innych chorób skórnych czy urazów. Ponadto wiele osób decyduje się na niego, by uporać się z nieestetycznymi rozstępami. Laser emitujący wiązkę światła przenika przez naskórek i skórę właściwą, dzięki czemu działa bardzo efektywnie. Podpowiadamy, na czym dokładnie on polega i czy jest to zabieg bolesny, czy też nie.

Usuwaj blizny w bezpieczny sposób

Jeśli wydaje Ci się, że blizny, które masz na swoim ciele, muszą pozostać na nim na zawsze, warto wiedzieć, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Niedoskonałości na skórze, które wynikają z przebytych operacji czy urazów, a także chorób bądź trądziku, można sprawnie usunąć, decydując się na wsparcie profesjonalistów. Kosmetolodzy w sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej świetnie sobie radzą z nowoczesnymi metodami usuwania blizn przy wykorzystaniu urządzenia, jakim jest laser. 

Blizny stanowią ubytek skóry bądź tkanki i mogą mieć różną strukturę. Mamy do czynienia z bliznami przerostowymi, zanikowymi czy bliznowcami, które pojawiają się po zagojeniu rany. Przy każdej z tych zmian można śmiało zastosować terapię laserową. Światło pobudza komórki skóry właściwej, aktywując je i motywując do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki którym zmiany przestają być widoczne, a skóra staje się gładka. Warto przy tym wiedzieć, że laserowe usuwanie blizn może się odbyć dopiero po roku (nie wcześniej) od chwili samoistnej przebudowy blizny.

Czy laserowe usuwanie blizn boli?

To, co zniechęca wiele osób przed zdecydowaniem się na laserowe usunięcie blizn, to obawa przed bólem. Co ciekawe, dotyczy to różnorodnych zabiegów – nie tylko takich, przy których wykorzystuje się laser. Dlatego warto rozwiać wątpliwości i wyjaśnić, że usuwanie zmian skórnych taką nowoczesną i skuteczną metodą jest tak naprawdę bezbolesne. To dobra informacja dla wszystkich – zarówno osób o niskim, jak i wysokim progu bólu. Zdarza się, że pacjenci odczuwają delikatne szczypanie czy pieczenie, jednak nic poza tym. Wtedy też kieruje się na skórę strumień zimnego powietrza, aby zminimalizować dyskomfort. W niektórych przypadkach sięga się po specjalny środek znieczulający. Laserowe usuwanie blizn może prowadzić do powierzchownych uszkodzeń naskórka, jednak te szybko się goją, dlatego rekonwalescencja trwa maksymalnie kilka dni.

Jak postępować po zabiegu usuwania blizn?

Aby zabieg usuwania blizn był efektywny, warto wiedzieć, co robić bezpośrednio po nim, a czego unikać. Pozwoli to na przyspieszenie regeneracji skóry, która może być nieco podrażniona czy zaczerwieniona. Najczęściej trwa to około 7 dni. Przez ten czas jest ona silnie pobudzona i dzieje się mnóstwo procesów naprawczych, dzięki którym zarówno jej struktura, jak i koloryt zaczynają upodabniać się do wyglądu skóry zdrowej. Przez ten czas unikaj stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych innych niż te, które zaleca kosmetolog. Dodatkowo sięgaj po preparaty myjące dość łagodne, pozbawione w składzie mydła. Nie zapominaj o stosowaniu filtrów UV, które zabezpieczają przed słońcem. Przy tym istotne jest, by przez kilka dni po zabiegu unikać intensywnego wysiłku fizycznego, solarium, sauny, basenu oraz ekspozycji na światło słoneczne.

Udostępnij nas: