Laserowe usuwanie blizn - przekonaj się, z?e warto

Laserowe usuwanie blizn – przekonaj się, że warto

Salon Celeste Blog

Borykasz się z mało estetycznymi bliznami na skórze, które odbierają Ci pewności siebie? Zmiany te są dość częstym problemem i pojawiają się w efekcie zmian chorobowych jak np. trądzik, ale także po urazach lub operacjach. Ubytek skóry lub tkanki podskórnej jest widoczny gołym okiem, a często, z uwagi na swój rozmiar czy umiejscowienie, sprawia, że nie czujemy się komfortowo. Na szczęście dziś medycyna estetyczna przychodzi ze skutecznymi rozwiązaniami, dzięki którym z łatwością pozbędziemy się tego typu zmian.

Laser na blizny – dlaczego warto?

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób przychodzi do gabinetów medycyny estetycznej właśnie w związku z chęcią zamaskowania i zniwelowania blizn na skórze. Laseroterapia okazuje się strzałem w dziesiątkę i odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających osób. Podczas zabiegu wykorzystywane jest światło laserowe, które pobudza komórki skóry właściwej (zwane fibroplastami), a następnie aktywuje je do działania i tym samym zmusza, by produkowały nowe włókna kolagenowe. To właśnie cały ten proces odpowiada za poprawę kondycji skóry. Wybierz profesjonalny gabinet, w którym Twoja cera zostanie zaopiekowana. Dziś z powodzeniem możesz pozbyć się blizn zarówno przerośniętych, jak i potrądzikowych czy pooperacyjnych, a nawet pourazowych czy tych, które dość trudno się goją.

Jakie efekty daje laserowe usuwanie blizn?

Zabieg laserowej redukcji blizn cieszy się ogromnym uznaniem nie bez przyczyny. Jego efekty są zdecydowanie zadowalające, choć oczywiście ostateczne rezultaty są zależne od różnorodnych czynników. Na to, czy uda się całkowicie usunąć zmiany na skórze oraz ile wizyt u specjalisty jest koniecznych do poprawy kondycji skóry, wpływa przede wszystkim rodzaj urazu, jakim jest blizna, jej umiejscowienie, głębokość, wiek, uwarunkowania zdrowotne i ogólny proces gojenia się skóry. Warto wiedzieć, że zabieg jest wieloetapowy i wymaga cierpliwości, a przy tym odpowiednio dobranej pielęgnacji, która pozwala na przyspieszenie procesu gojenia. Jednak jest to warte każdego wysiłku, ponieważ laserowe usuwanie blizn skutecznie spłyca zmiany i znacząco poprawia wygląd skóry.

Jak postępować i samodzielnie dbać o skórę po zabiegu?

Pamiętaj, że także od Ciebie i Twojego podejścia zależy, w jaki sposób skóra będzie się regenerować. Dlatego odpowiednio postępuj po zabiegu, aby nie zaprzepaścić możliwych do osiągnięcia efektów. Przede wszystkim miej na uwadze, że po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej skóra może być dość podrażniona i zaczerwieniona. Proces gojenia i rekonwalescencji trwa około tydzień i podczas niego dochodzi do procesów naprawczych. Wtedy też zmienia się koloryt skóry, wraca do zdrowego wyglądu.

Aby sobie w żaden sposób nie zaszkodzić, przez ten czas zrezygnuj z własnych kosmetyków i produktów do pielęgnacji, a sięgaj wyłącznie po te, które wskazał Ci specjalista. Oczyszczaj cerę wyłącznie łagodnymi preparatami, które nie mają mydła w składzie. Codziennie stosuj kremy o działaniu regenerującym i łagodzącym. Nie zapominaj także o sięganiu po krem z filtrem UV przed każdym wyjściem na zewnątrz. Jednocześnie unikaj ekspozycji na słońce, sauny, solarium i basenów.

Udostępnij nas: