Laserowe usuwanie naczynek - wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu

Laserowe usuwanie naczynek – wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu

Admin Blog

Szukasz sposobu na pozbycie się rozszerzonych naczynek, które odejmują Ci pewności siebie? Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest zabieg laserowego zamykania naczyń. Wykorzystane promieniowanie laserowe podnosi temperaturę krwi do tego stopnia, że obkurcza się ono i zamyka. Zmiana ta jest trwała, a Ty możesz cieszyć się gładką cerą. Podpowiadamy, o czym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do tego zabiegu.

Czy zabieg laserowego zamykania naczynek boli?

Pierwsza kwestia, która wywołuje spore zainteresowanie to, czy sam zabieg laserowego usuwania naczynek boli. Dla niektórych pacjentów dyskomfort może być przeszkodą przed przystąpieniem do niego. Stąd też warto mieć na uwadze, że promieniowanie lasera w żaden sposób nie wywołuje bólu. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a jedyną trudnością podczas niego może być delikatne wrażenie mrowienia, szczypania czy odczuwanie punktowego ciepła w miejscach, gdzie krew zostaje podgrzana laserem. Mimo to pacjenci nie skarżą się na ból. Jednocześnie sam zabieg trwa bardzo krótko, ponieważ zamykanie naczynek może zająć od kilku minut do około pół godziny.

Czy każdy może skorzystać z zabiegu zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek jest polecane szczególnie tym osobom, u których rzeczywiście diagnozuje się nadmierną widoczność “pajączków” na skórze. Jednak to nie jedyne wskazanie. Kosmetolodzy i dermatolodzy rekomendują go także pacjentom borykającym się z innymi problemami skórnymi jak trądzik różowaty czy nawet zmarszczki. Przy tym warto sięgnąć po tę metodę, gdy próbujemy pozbyć się rumienia, naczyniaków starczych albo chcemy zaradzić wiotkości skóry. Pożądane efekty będą widoczne gołym okiem już kilka dni po wykonanym zabiegu, a co najważniejsze utrzymają się na długi czas. Laserowe usuwanie tego typu zmian jest trwałe.

Warto mieć jednak świadomość pewnych przeciwwskazań co do zabiegu. Przede wszystkim nie powinny się na niego decydować kobiety w ciąży bądź karmiące piersią. Dodatkowo osoby z chorobami nowotworowymi, przyjmujące leki na depresję bądź z epilepsją również powinny zaniechać laserowego zamykania naczynek. Jeśli regularnie sięgasz po napary z ziół fotouczulających, by kwalifikować się do zabiegu, musisz odstawić je na kilka tygodni. To samo dotyczy osób świeżo po kąpieli słonecznej z mocną opalenizną. Wszystko po to, by laser był w pełni bezpieczny i przyniósł pożądane efekty.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Aby cieszyć się pięknymi efektami zabiegu laserowego zamykania naczyń, należy wiedzieć, jak dbać o skórę również po nim. Profilaktyka i pielęgnacja są w tym bardzo kluczowe. Przede wszystkim pamiętaj, aby nie wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne przez przynajmniej okres 1 miesiąca. Po samym zabiegu zaniechaj podejmowania się aktywności fizycznej oraz korzystania z sauny na około 5 dni. Miejsca na skórze, które zostały potraktowane laserem, głęboko nawilżaj specjalnym kremem nawet 3 razy dzienne. Nie sięgaj po peelingi, nie używaj toniku na bazie alkoholu i nie przemywaj twarzy mydłem – może to spowodować podrażnienie i utrudnić gojenie się skóry.

Udostępnij nas: