Nawilżanie skóry w okresie letnim

Nawilżanie skóry w okresie letnim

Salon Celeste Blog

Wilgotność naszej skóry jest zatrzymywana przez produkowaną w naskórku mieszaninę substancji zwanych NMF (Natural Moisturing Factor). To głównie kwasy hialuronowy i polimlekowy, mocznik oraz aminokwasy. Wychwytują one wodę i ją magazynują. Niestety, działanie tego mechanizmu zaburzają np. zanieczyszczenia środowiska, nagłe zmiany temperatury, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, promieniowanie UV, a także czas nie jest naszym sprzymierzeńcem – wraz z wiekiem proces naturalnego nawilżania skóry ulega spowolnieniu.

Niezależnie od tego, czy cera jest sucha, tłusta czy mieszana, może być odwodniona. Po czym poznać, że skórze brakuje wody? Pierwszymi oznakami niewystarczającego nawilżenia skóry jest jej szorstkość, brak elastyczności oraz matowienie. Jeśli nie dostarczymy skórze latem odpowiedniej porcji wilgoci, skóra zacznie się łuszczyć i szybko pojawią się pierwsze zmarszczki. Początkowo, przesuszenie cery bywa dolegliwością, która pojawia się raz na jakiś czas. Później staje się już codziennością i dużym problemem, bo odwodniona cera jest bardziej podatna na wszelkie podrażnienia.

KROK 1: Zabiegi profesjonalne

Szczególnie latem warto zainwestować w profesjonalne zabiegi kosmetologiczne, ponieważ odpowiednie nawilżenie skóry jest warunkiem jej młodego i zdrowego wyglądu. Na upalne dni świetnie będzie się sprawdzał intensywnie nawilżający zabieg z użyciem kwasu mlekowego Lactipeel marki Mediderma. Kwas mlekowy występuje naturalnie w skórze jako element procesów metabolicznych. Utrzymuje płaszcz kwasowy skóry na poziomie pH 5,5 i 6,0. Powoduje syntezę ceramidów , dodatkowo ma działanie rozjaśniające. A co najważniejsze posiada działanie nawilżające poprzez przyciąganie cząsteczek wody do warstwy rogowej naskórka.

Proponowane przez nas programy terapeutyczne z użyciem peelingów chemicznych to bardzo bogate kompozycje, w których poza podstawowymi składnikami stosujemy również wzmacniające dodatki do peelingów w formie proszków, do każdego zabiegu dodawana jest ampułka (dobrana indywidualnie do potrzeb skóry) oraz maska, przeznaczona do stosowania przez profesjonalistów wykonana z biocelulozy nasączonej substancjami czynnymi. Substancje te, są zamknięte w nanosomach dla większego przenikania i skuteczności. Bezpośredni kontakt maski ze skórą zapewnia optymalne wychwytywanie substancji czynnych. Taka terapia okluzyjna dziesięciokrotnie zwiększa przenikanie substancji czynnych. Połączenie zabiegu kwasowego z użyciem nanomaski biocelulozowej nasączonej kwasem hialuronowym sprawia , że skóra jest nawilżona, odżywiona oraz rozjaśniona.

Mezoterapia igłowa CYTOCARE S Line

Rozświetlenie, rewitalizacja, przywrócenie naturalnej równowagi fizjologicznej czy niezwykłe nawilżenie skóry twarzy, dekoltu oraz grzbietów dłoni. To tylko niektóre z zalet tej silnie antyoksydacyjnej formuły. Polecana w szczególności jako SOFT FILLING oraz w celu odmłodzenia obszarów wrażliwych takich jak okolice ust i oczodołu. CYTOCARE S Line, to produkt, którego działanie jest nie tylko przeciw starzeniowe. To również silne nawilżenie w głębokich jak i w powierzchownych warstwach skóry gwarantujące pełną i idealną rewitalizację.

KROK 2: Właściwa pielęgnacja

Sam zabieg profesjonalny to niekompletna terapia. W większości przypadków efekt końcowy zależy także od pielęgnacji domowej. Nawet najlepszy zabieg profesjonalny straci skuteczność jeśli zastosuje się nieodpowiednie kosmetyki lub narazi się skórę na dodatkowe podrażnienie.

Podczas upałów trzeba nawilżać twarz i ciało specjalnymi mgiełkami w atomizerze. Przynoszą rozgrzanej skórze natychmiastowe ukojenie. Można nimi zraszać twarz nawet w pełnym makijażu. Do zaoferowania mamy w naszym gabinecie dwie różne mgiełki antyoksydacyjne marki Sesderma :

Repaskin Defense Mist. Rewelacyjna mgiełka polecana szczególnie w czasie zażywania kąpieli słonecznych, ponieważ stanowi bogaty koktajl silnych antyoksydantów jak Ergotioneina, Pterostylben, Resweratrol, Witamina E, Dysmutaza ponadtlenkowa, Wyciąg z ostropestu plamistego, Koenzym Q10 i Kwas tiooctowy. Niwelując szkodliwe działanie wolnych rodników składniki te opóźniają proces fotostarzenia się skóry oraz chronią komórki przed uszkodzeniami. W związku z tym mgiełka zapobiega pojawianiu się uszkodzeń naskórka, oparzenia słonecznego, zmarszczek oraz przebarwień. Zalecana jest aplikacja mgiełki przed ekspozycją na słońce oraz w trakcie i po opalaniu.

Repaskin Mender Mist. Jest to mgiełka mająca silne działanie regeneracyjne i chroni ona przed promieniowaniem UVA/UVB. Zastosowano w niej technologię, która zamyka substancje aktywne w liposomach, dzięki czemu docierają one do wszystkich warstw skóry. Procesy regeneracyjne wszystkich komórek skóry są pobudzane, synteza kolagenu i elastyny stymulowana, a DNA komórkowe naprawiane i chronione. Jego uszkodzenia objawiają się utratą elastyczności skóry oraz pojawianiem się zmarszczek.

Szczególnie w okresie letnim powinniśmy pamiętać o nawilżeniu. Im mocniej skóra jest przesuszona, tym gęstsze i mocniej odżywcze powinny być kremy. Chodzi o to, by chronić naskórek przed odparowywaniem wody. Silnie nawilżającym kosmetykiem, który spełnia te wymagania, odpowiednim dla wszystkich rodzajów skóry, jest krem nawilżający HOMECARE Hidratante Nawilżający Krem – żel do twarzy. Powoduje on dogłębne nawilżenie wszystkich warstw skóry, a w połączeniu z serum HOMECARE Nawilżające serum liposomowe powoduje spłycenie zmarszczek i linii mimicznych dając natychmiastowy efekt nawilżenia skóry.

Nie zapominajmy również o fotoprotekcji. Promieniowanie ultrafioletowe jest jednym z najistotniejszych czynników środowiskowych, wpływających na wygląd i kondycję naszej skóry. Promieniowanie UVB odpowiada za powstawanie rumienia i oparzenia słonecznego. Promieniowanie UVA penetruje głębiej, gdzie generuje powstawanie wolnych rodników, które niszczą strukturę kolagenu i elastyny prowadząc do przedwczesnego starzenia się skóry. W naszym gabinecie dostępne są kremy z filtrem marki Obagi oraz Homecare.

 

Udostępnij nas: