Oczy są zwierciadłem duszy

Salon Celeste Blog

Oczy i ich oprawa to jeden z najważniejszych elementów urody. Nie bez powodu mówi się , że oczy są zwierciadłem duszy. Dlatego też tak ważny jest ich wygląd oraz nieskazitelne spojrzenie na co dzień. Co robić aby unikać cieni wokół oczu jak również obwisłych worków pod oczami?

Skóra wokół oczu to najdelikatniejszy obszar naszej twarzy ale niestety najczęściej pomijany w codziennej pielęgnacji. Skóra w okolicy oczu jest najcieńszym fragmentem naszej skóry twarzy, oprócz tego jest to miejsce bardzo mimiczne i praktycznie pozbawione podściółki tłuszczowej, przez co szybciej się starzeje dlatego też wymaga od nas specjalnego traktowania.

 

Bardzo ważnym elementem codziennej  pielęgnacji  jest demakijaż. Istotne jest stosowanie delikatnych środków do demakijażu oczu i wykonywanie go bez mocnego pocierania. Jeśli zależy nam na ładnym spojrzeniu, obowiązkowo powinnyśmy utrzymywać systematykę w nakładaniu odpowiedniego kremu przeznaczonego stricte na tę okolicę – krem do twarzy się nie liczy!

 

Produkty do pielęgnacji skóry oka mają najczęściej lżejszą konsystencję, dzięki czemu dobrze się rozprowadzają i wchłaniają, po nałożeniu kremu można wspomóc się delikatnym wklepywaniem preparatu opuszkami palców. Z czystym sumieniem polecamy produkty z serii Elastiderm Eye do codziennej pielęgnacji okolicy oczu. Pomagają one w rewitalizacji , dodają witalności i świeżości delikatnej skórze wokół oczu.

 

Nie oszukujmy się, na wygląd oczu ogromny wpływ ma również nasz tryb życia, który z kolei w większości przypadków pozostawia wiele do życzenia.

Mowa tu chociażby o wielogodzinnej pracy przed komputerem, czy przebywaniu w pomieszczeniach klimatyzowanych. Bardzo ważne jest nawadnianie organizmu, opuchlizna pod oczami będzie mniejsza jeśli zrezygnuje się z używek tj. alkohol i mocna kawa – przyczyniają się one do zatrzymywania wody w organizmie.

Zdrowa dieta i odpowiednia ilość snu to podstawa zdrowego wyglądu – pamiętajmy o tym.

Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne i wspomagające regenerację skóry w okolicy oka, do najskuteczniejszych należy karboksyterapia medycznym dwutlenkiem węgla oraz mezoterapia cienkoigłowa, stosowane osobno bądź w połączeniu.

Karboksyterapia to zabieg rewitalizujący okolicę oczu. Jest to podskórne lub śródskórne wstrzyknięcie dwutlenku węgla.

Aplikacja CO2 w okolicach konturów oczu sprawia, że zostają uruchomione mechanizmy, które są odpowiedzialne za poprawienie wyglądu skóry. Jest to np.  redukcja tkanki tłuszczowej, aktywizację produkcji kolagenu oraz usprawnienie i ulepszenie tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Wynikiem zaburzenia krążenia krwii w okolicach konturów oczu są powstające na dolnej powiece cienie pod oczami. Należy dotelnić te obszary aby uaktywnić komórki oraz doprowadzić do powstania nowych, które odmładzają skórę i nadają jej świeży i zdrowy wygląd.

Mezoterapia igłowa polega na podawaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą iniekcji. Ten zabieg jest wykonywany przez specjalistę – kosmetologa z kwalifikacjami, które w połączeniu z wysokojakościowymi koktajlami (hiszpańskiej marki MediDerma oraz francuskiej marki RevitaCare) zapewniają najwyższą jakość usługi. Koktajle te są opracowane w oparciu o najbardziej zaawansowaną biotechnologię i zawierają dużo składników aktywnych. Koktajl dobierany jest indywidualnie do potrzeb Pacjenta. W ten właśnie sposób dostarczamy składniki aktywne, między innymi witaminy, aminokwasy, peptydy czy np. kwas hialuronowy w głębsze warstwy skóry. Skóra po zabiegu szybko się regeneruje. Oczywiście jak w przypadku praktycznie każdego zabiegu, aby osiągnąć najlepsze efekty, należy wykonać pełną serię. Mezoterapia pomaga nam zredukować cienie pod oczami, rozjaśnić i rozświetlić okolice wokół oczu, zmniejszyć linie mimiczne, mocno nawilżyć i odżywić skórę oraz zwiększyć jej elastyczność.

 

Na szczególną uwagę zasługuje mezoterapia igłowa preparatem StretchCare

StretchCare, to preparat francuskiego laboratorium RevitaCare. Połączenie wysoko stężonego kwasu hialuronowego, witaminy B5, oraz rewolucyjnego kompleksu antyoksydantów DMAE. Doskonale dobrane składniki sprawiają, że zabieg StretchCare obkurcza poluzowane włókna kolagenowe wywołując efekt natychmiastowego liftingu, a skóra staje się idealnie napięta i wzmocniona. 

W okresie późnej jesieni warto zaplanować zabiegi laserowe liftingujące na okolicę oczu.

Resurfacing laserowy  to zabieg frakcyjnej ablacyjnej regeneracji naskórka, który  ma na celu wywołanie jak najmniejszego uszkodzenia naskórka poprzez tzw. dziurkowanie pobudzające go do intensywnej regeneracji i powodujące aktywizację komórek do produkcji nowego kolagenu w głębokich warstwach skóry. Po zabiegu skóra staje się ujędrniona i wygładzona.

Udostępnij nas: