Peeling laserowy - czy warto się na niego zdecydować?

Peeling laserowy – czy warto się na niego zdecydować?

Salon Celeste Blog

Jeśli szukasz skutecznej metody, która pozwoli na usunięcie wierzchniej warstwy martwego naskórka, to świetną rekomendacją jest właśnie skorzystanie z peelingu laserowego. To idealny wybór dla wszystkich osób, które chcą szybko i bezpiecznie poprawić stan swojej skóry. Peeling ten działa z o wiele większą efektywnością niż pozostałe dostępne metody jak peelingi mechaniczne bądź chemiczne. Warto się przekonać, jak działa peeling laserowy i jakie korzyści gwarantuje.

Jak działa peeling laserowy? Co warto o nim wiedzieć?

Marzysz o tym, by poprawić kondycję skóry i pozbyć się martwego naskórka? Sięgnij po zabieg, jakim jest peeling laserowy, który wykonuje się przy wykorzystaniu specjalistycznego systemu fotona. Można go wykonać zarówno w sposób lekki, jak i średni lub głęboki – w zależności od indywidualnych potrzeb, a także możliwości skóry. Aby mieć pewność, jaki wariant wybrać, kosmetolog przeprowadza konsultację, by jak najlepiej dopasować peeling laserowy do konkretnego przypadku. 

Warto wiedzieć, że peeling laserowy zapewnia niezwykłą precyzję, dzięki której można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty w bezpieczny sposób. Wykonuje się go po to, aby poprawić jędrność skóry, zwiększyć jej gęstość oraz nieco ją odmłodzić. Rezultaty będą widoczne gołym okiem. 

Podczas zabiegu peelingu laserowego wykorzystywana jest specjalistyczna wiązka lasera, która dokonuje minimalnych, w pełni kontrolowanych uszkodzeń, które są niezbędne, by skóra została zmobilizowana do szybkiej regeneracji. Takie działanie ma też inny pozytywny skutek – zwiększa się produkcja elastyny oraz kolagenu, które wyraźnie poprawiają wygląd skóry. 

Jaki rodzaj peelingu laserowego wybrać?

Każdy sposób, w jaki wykorzystany będzie peeling laserowy, przyniesie inne efekty.

  • Peeling laserowy lekki – zabieg doprowadzi do lekkiego złuszczenia skórka i jest idealny w momencie, gdy chcemy odświeżyć kondycję cery, minimalizując okres rekonwalescencji. Jeśli okres powrotu do formy musi być ograniczony do absolutnego minimum, to będzie idealny wybór;
  • Peeling laserowy średni – w tym przypadku dokonywane jest nieco większe złuszczenie skóry, które wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji. Wystąpić może lekkie zaczerwienienie, a następnie brązowienie skóry oraz finalnie złuszczenie w ciągu około 5 dni po zabiegu;
  • Peeling laserowy głęboki – to najsilniejszy z możliwych wariantów. Tutaj oczekiwać można bardzo dużych efektów i to nawet na większych partiach ciała jak np. plecy. Warto być gotowym na skutki uboczne, które pojawią się po takim peelingu. Przez minimum 10 dni po zabiegu odczuwalne będzie pieczenie wraz z dość mocnym, ognistym zaczerwienieniem skóry.

Jakie efekty daje peeling laserowy?

Skutki uboczne, które pojawiają się po peelingu z wykorzystaniem lasera, są czymś w zupełności naturalnym. Warto się do nich przygotować i przełamać swoje obawy, ponieważ korzyści, które wynikają z zabiegu są ogromne. Gdy minie zaczerwienienie i złuszczanie się skóry, zauważysz, że jej stan uległ znacznej poprawie. Peeling laserowy jest idealny, gdy chcesz:

  • skutecznie zlikwidować podrażniania skóry i uporać się z przyczynami stanów zapalnych;
  • zmniejszyć ilość produkowanego sebum;
  • poprawić pracę gruczołów łojowych;
  • zmatowić skórę;
  • polepszyć wchłanianie przez skórę składników odżywczych zawartych w kosmetykach;
  • zwęzić pory;
  • wygładzić bruzdy oraz zmarszczki;
  • wyrównać koloryt skóry i zlikwidować przebarwienia pojawiające się po trądziku lub ekspozycji na słońce.

Udostępnij nas: