Pozbądź się Cellulitu przed urlopem - dlaczego warto wykonać zabieg

Pozbądź się Cellulitu przed urlopem – dlaczego warto wykonać zabieg

Salon Celeste Blog

Lato to bez wątpienia czas na nawilżanie i regenerację skóry, ale nie tylko. Chyba śmiało możemy stwierdzić, że sezon bikini oficjalnie rozpoczęty. Jakie wobec tego wybierać zabiegi aby zachować jędrność i elastyczność skóry ciała ? Jak pozbyć się niechcianego cellulitu ?

To właśnie w sezonie letnim pokazujemy więcej ciała, odsłaniając nogi, ręce czy inne części ciała podczas plażowania. Dlatego też w tym okresie najbardziej zależy nam na nieskazitelnym wyglądzie. Niestety cellulit dotyczy aż ok. 80% kobiet niezależnie od masy ciała. Tendencja do tworzenia się cellulitu jest określana jako wynik jednego z mechanizmów, dzięki którym organizm magazynuje tłuszcz. Cellulit powstaje w określonych miejscach ciała najczęściej na biodrach, brzuchu, pośladkach i udach. Jego lokalizacja pokrywa się zwykle z obszarami większego odkładania się tłuszczu u kobiety, w których stwierdza się większą ilość receptorów odpowiedzialnych za promowanie lipogenezy.

Jakie są przyczyny jego powstawania?

  • Zbyt wysoki poziom kobiecych hormonów – estrogenów, które wpływają na metabolizm adipocytów i zwiększenie magazynowania w nich tłuszczu oraz na elastyczność i strukturę tkanki łącznej u kobiet.
  • Zaburzenia mikrokrążenia, jakie są przyczyną problemów z metabolizmem komórek tłuszczowych i ich nadmiernym wzrostem, co w konsekwencji powoduje niedokrwienie komórek tłuszczowych.
  • Zaburzenia działania układu limfatycznego, który pomaga w usuwaniu toksyn z komórek tłuszczowych. Prawidłowe działanie układu limfatycznego zależy od sprawności i elastyczności tkanki łącznej. Jeśli jest ona zbyt miękka i przepuszczalna – toksyny, zamiast wędrować do węzłów chłonnych, wnikają w inne tkanki np. gromadzą się w komórkach tłuszczowych
  • predyspozycje genetyczne,
  • otyłość,
  • niewłaściwe odżywianie, nadmiernie kaloryczna dieta,
  • siedzący tryb życia i brak ruchu,
  • zbyt gwałtowne odchudzanie,
  • przyjmowanie hormonów: antykoncepcja hormonalna, hormonalna terapia zastępcza
  • ciąża,
  • używki (tytoń, kawa, alkohol)
  • stres, długotrwałe przemęczenie.

 

Istnieje wiele sposobów profilaktyki antycellulitowej i walki z widoczną już “skórką pomarańczową”.

  1. Przede wszystkim nawadnianie

Picie sporej ilości wody w ciągu dnia ma pozytywne skutki w wielu aspektach naszego życia, również w walce z cellulitem. Zwiększone spożycie wody powoduje, że nasze ciało szybciej pozbywa się nadmiernych ilości tłuszczu. Mała ilość wody w organizmie skutkuje zaburzeniem wymiany płynów, co przyczynia się do powstawania niechcianej skórki pomarańczowej, a więc cellulitu. 

  1. Zdrowa, zbilansowana dieta

“Jesteś tym, co jesz” to powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Zdrowa dieta pomaga zwalczyć cellulit. Szczególnie ta, w której spożywamy dużo pełnoziarnistych produktów, błonnika, owoców i warzyw. Wszystkie te produkty przyczyniają się do usuwania toksyn z organizmu, co w efekcie końcowym skutkuje mniejszą grudkowatością skóry.

  1. Aktywny tryb życia

Regularne ćwiczenia pobudzające krążenie, poprawią nie tylko nasze samopoczucie, ale również wpływają korzystnie na zdrowie i wygląd. Nie oznacza to jednak, że musimy spędzać każdy wieczór na siłowni. Jeżeli wasz tryb życia nie pozwala na codzienne zajęcia jogi czy fitnessu postarajcie się przynajmniej raz dziennie udać na energetyczny spacer.

  1. Odpowiednia pielęgnacja skóry ciała

Cellulit można redukować dzięki właściwej pielęgnacji ciała. Szczególnie efektywne w tym zakresie są naprzemienne natryski ciepłą i zimną wodą (poprawiają krążenie), masaż ciała szorstką gąbką lub rękawicą. Przynajmniej raz na dwa tygodnie należy wykonać też peeling ciała. Gdy chce się zredukować cellulit lub zapobiec jego powstaniu, równie istotny jest dobór odpowiednich kosmetyków – bogatych w wyciągi roślinne, jak flawonoidy, saponiny i garbniki. Ich zadaniem jest uszczelnianie śródbłonka naczyń oraz poprawa przepływu krwi i limfy. Wybierając kosmetyk pielęgnacyjny należy zwrócić uwagę na jego skład. Szukaj kosmetyków bogatych w substancje czynne zmniejszające przepuszczalność naczyń i wspomagające krążenie m.in kasztanowiec zwyczajny, arnika górska, miłorząb japoński, czarny bez, winorośl , krwawnik pospolity, bluszcz, rumianek pospolity, nostrzyk żółty, skrzyp polny , szałwia lekarska, lukrecja, brzoza, algi zielone i brunatne. Bardzo ważne aby w kosmetyku antycellulitowym były również substancje wspomagające lipolizę , a więc tj: kofeina, teofilina, L-karnityna, jod, żeń-szeń, algi czerwone, a także substancje nawilżające: kwas hialuronowy, kolagen i elastyna, kwas mlekowy, d-pantenol, sorbitol.

Współcześnie dostępnych jest wiele metod oraz zabiegów kosmetologicznych o działaniu antycellulitowym. Każdy zabieg powinno poprzedzać zebraniem szczegółowego wywiadu oraz określeniem stopnia zaawansowania cellulitu. Niejednokrotnie dokonana na tym etapie zmiana nawyków żywieniowych oraz zachęcenie pacjenta do aktywności fizycznej mogą znacząco wspomóc przebieg całej kuracji.

Kosmetologiczni “pogromcy” cellulitu

Aby zlikwidować cellulit korzysta się obecnie z wielu metod. Jedną z najczęściej stosowanych jest mezoterapia igłowa z wykorzystaniem dedykowanych, specjalistycznych preparatów “rozbijających” komórki tłuszczowe oraz cellulit. Iniekcje substancji czynnych zwiększają metabolizm komórek oraz stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, przyczyniają się do poprawy mikrokrążenia w skórze właściwej i tkance podskórnej. Zabiegi mezoterapii igłowej można zastosować w zaawansowanych stadiach cellulitu, w leczeniu rozstępów skórnych, przerosłych blizn, a także w celu biorewitalizacji skóry. Dla uzyskania odpowiedniego efektu kosmetycznego zalecane jest wykonanie serii 6 do 10 zabiegów.

Kolejnym spektakularnym zabiegiem w walce z cellulitem jest karboksyterapia. Jest to zabieg polegający na śródskórnym lub podskórnym podawaniu dwutlenku węgla. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Dodatkowo odpowiednia aplikacja CO2 powoduje aktywację receptorów biorących udział w naturalnej lipolizie i pękanie błon komórkowych. Uwolniona płynna zawartość komórek tłuszczowych zostaje usunięta przez organizm. Dwutlenek węgla podany do tkanki objętej cellulitem powoduje dodatkowo poprawę ukrwienia i dotlenienia skóry, jej ujędrnienie i wygładzenie.

Endermologia to kolejny zabieg antycellulitowy, w którym wykorzystuje się aparaturę złożoną z dwóch sterowanych mechanicznie rolek, umiejscowionych w hermetycznej komorze, w połączeniu z podciśnieniem. Obszar skóry poddawany zabiegowi jest zwijany w fałd przez pierwszą, a rozwijany przez drugą rolkę. Bezpośrednim efektem jest pobudzenie komórek skóry właściwej, zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, usprawnienie przepływu chłonki i działanie przeciwobrzękowe. Ta unikalna technologia pozawala łączyć aż trzy techniki masażu: ujędrniający, antycellulitowy oraz drenaż limfatyczny, które w manualnych zabiegach wykonywane są oddzielnie.

 

W celu osiągnięcia maksymalnych efektów zalecamy łączenie wymienionych procedur zabiegowych.

 

Udostępnij nas: