Składniki, które potrzebuje Twoja cera w pielęgnacji

Składniki, które potrzebuje Twoja cera w pielęgnacji

Admin Blog

Nie da się ukryć, że co rodzaj cery, to inne potrzeby oraz wymagania. Niezwykle ważne jest, by mieć świadomość, że kluczem do sukcesu udanej pielęgnacji jest właśnie dopasowanie jej do typu skóry i jej indywidualnych preferencji. To klucz do sukcesu, aby dostarczać jej – nawet najbardziej problemowej – wszystkich niezbędnych składników, dzięki którym będzie ona prezentować się zdrowo i zadbanie.

Witamina A w pielęgnacji

Pierwszym składnikiem, o którym warto wspomnieć i który powinien znaleźć się w codziennej pielęgnacji skóry, jest witamina A. Dzięki wszechstronnemu i szerokiemu działaniu sprawdza się ona doskonale nie tylko w kosmetykach, po które sięgamy w domowych warunkach, ale także podczas zabiegów medycyny estetycznej. Witamina ta pozwala na efektywny proces regeneracji naskórka. To właśnie dzięki niej odbywa się to nie tylko sprawniej, ale i szybciej. 

Dodatkowo wspiera ona działania ochronne skóry. Nie tylko ma właściwości przeciwzapalne i przyspiesza procesy gojenia się ran i uszkodzeń, ale także łagodzi i odżywia. Świetnie sprawdzi się w przypadku leczenia trądziku oraz jako rozwiązanie, po które sięga się po różnorodnych terapiach dermatologicznych czy też kosmetologicznych. Warto podkreślić, że witamina A zwiększa też produkcję kolagenu i elastyny, redukuje zmarszczki, poprawia koloryt i silnie nawilża skórę. Jak widać, działa niezwykle wszechstronnie.

Witamina C w pielęgnacji

Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy, jest stosowana w kosmetologii już od ponad 30 lat. Jej działanie jest niezmiennie doceniane przez specjalistów, którzy chętnie włączają ją do profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Ma ona działanie przeciwstarzeniowe i nie tylko, dlatego może być bezpiecznie wykorzystywana przez osoby w różnym wieku. 

Przede wszystkim kosmetyki i preparaty z wysokim stężeniem witaminy C przyspieszają produkcję kolagenu, a co za tym idzie, doprowadzają do zwiększenia jędrności skóry, wygładzenia zmarszczek i lepszego gojenia się ran. Dodatkowo reguluje ona produkcję melaniny, co ma ogromne znaczenie w procesie wyrównywania kolorytu skóry oraz zwalczania przebarwień. Pomaga ona w leczeniu stanów zapalnych i schorzeń jak AZS, trądzik pospolity czy trądzik różowaty. Jest niewątpliwie jednym z najcenniejszych i najsilniejszych antyoksydantów. 

Witamina E w pielęgnacji

Witamina E znana jest także jako eliksir młodości i nie ma w tym nic dziwnego. To jeden z głównych składników, które można znaleźć w składzie kosmetyków o silnym działaniu odmładzającym. Co więcej, kosmetyki zawierające tę witaminę, są w pełni bezpieczne w przypadku każdego typu cery. Witamina E działa nawilżająco, naprawczo, świetnie ochrania i wspiera funkcje obronne skóry. Z uwagi na swoje właściwości jest bardzo polecana osobom, które borykają się z problemem odwodnienia i przesuszenia skóry, a także nadmierną wrażliwością. Na uwagę jednak zasługuje również działanie przeciwstarzeniowe. Witamina E hamuje procesy powstawania zmarszczek i redukuje te widoczne gołym okiem. Przy tym świetnie odżywia skórę, nadaje jej miękkość, wygładza, zwiększa elastyczność. Warto dodać, że wspomaga ona również usuwanie blizn i rozstępów, a także chroni przed uszkodzeniami w wyniku promieniowania UVB, zmniejszając tym samym ryzyko nowotworu skóry.

Udostępnij nas: