Skuteczna regeneracja skóry po wakacjach

Skuteczna regeneracja skóry po wakacjach

Admin Blog

Piękny wakacyjny czas za nami. Choć nadal możemy cieszyć się ciepłymi promieniami słońca, łapiąc z nich naturalną witaminę D3, to dla wielu osób okres urlopowy jest zakończony. Oznacza to, że kąpiele w wodzie – słonej czy chlorowanej – opalanie się w słońcu i spacery podczas wietrznej aury, mamy już za sobą. Nie da się ukryć, że są to czynności relaksujące i wprawiające w błogi nastrój. Niestety, nasza skóra nie do końca je lubi. Po wakacjach najczęściej można zobaczyć gołym okiem przesuszenie cery, przebarwienia, popękane naczynka i ogólne odwodnienie. Jak temu zaradzić? Podpowiadamy, jakie zabiegi medycyny estetycznej będą strzałem w dziesiątkę.

Laserowe usuwanie przebarwień

Pierwszym problemem, z którym zmaga się wiele osób, są wyraźnie widoczne przebarwienia na skórze. Najczęściej wynikają one z dość intensywnej ekspozycji na słońce – tu warto dodać, że bez podejmowania należytej ochrony przeciwsłonecznej, którą dają filtry SPF. To właśnie taki brak rozwagi doprowadza do pojawiania się mało estetycznych plamek i zmian skórnych. Najpierw są one delikatne, jasne, a z czasem stają się coraz bardziej intensywne. 

Aby uporać się z przebarwieniami, należy jak najszybciej zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem specjalnego lasera. Im prędzej się na niego zdecydujemy, tym lepsze efekty widoczne gołym okiem. Laserowe usuwanie przebarwień to strzał w dziesiątkę. Jest to najskuteczniejsza i sprawdzona metoda, która pozwala na pozbycie się zmian na skórze. Dzięki temu, że laser frakcyjny dociera do głębokich warstw skóry, możliwe jest uszkodzenie melanosomów, które powodują nadmierną pigmentację. Ponadto podczas zabiegu dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra jest napięta, elastyczna i wygląda niezwykle młodo.

Mezoterapia igłowa – CytoCare

Jeśli szukasz sposobu na to, by Twoja skóra miała przywrócony zdrowy wygląd i blask po lecie, postaw na mezoterapię igłową i koktajl witaminowy CytoCare. To sposób na regenerację skóry, który sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających osób. Daje gwarancję młodego wyglądu i wygładzenia skóry. Preparat wykorzystany podczas zabiegu to kompozycja najlepszych składników – witamin, aminokwasów i kwasu hialuronowego, które razem wzięte przyspieszają odbudowę komórkową. Szybko zauważysz wygładzenie zmarszczek, efekt promiennej cery oraz większą gęstość skóry spowodowaną produkcją kolagenu.

Specjalistyczna terapia Cosmelan

Warto wspomnieć także o profesjonalnym zabiegu dwuetapowym pod nazwą Cosmelan, który stanowi świetny sposób na walkę z przebarwieniami. Doskonale rozprawia się on z wszystkimi typami melasmy, plamami oraz przebarwieniami – piegami, plamami starczymi, znamionami – a nawet rozszerzonymi porami i zmarszczkami. Terapia ma działanie odmładzające, rozjaśniające i wygładzające. Stymuluje proces produkcji kolagenu, reguluje wydzielanie łoju, rozjaśnia zmiany na skórze różnego pochodzenia. W zabiegu stosuje się kwasy: kojowy, fitowy, askorbowy oraz palmitynian retinolu.

Udostępnij nas: