Tłusta cera - jakie zabiegi lubi? W jaki sposób ją pielęgnować?

Tłusta cera – jakie zabiegi lubi? W jaki sposób ją pielęgnować?

Admin Blog

Borykasz się z błyszczącą się skórą, na której występują pojedyncze krostki lub nawet trudny do pokonania trądzik? Niestety to kłopot wielu osób. Nadmiar sebum, które sprawia, że cera dosłownie świeci się w strefie T, bywa problematyczny. Mimo starannie wykonanego makijażu często nie udaje się zamaskować problemu. Dlatego warto wiedzieć, jak dbać o taki rodzaj skóry i na jakie zabiegi się zdecydować, aby zmniejszyć skalę błyszczenia się cery i znacząco polepszyć jej kondycję.

Skóra tłusta, czyli jaka? Co ją charakteryzuje?

Cera tłusta bywa bardzo kłopotliwa i wymagająca. Jej posiadacze to nie tylko nastolatki w okresie dojrzewania, ale także dorosłe osoby, które problem trądziku młodzieńczego mają już za sobą. Najczęściej skóra ta jest bardzo gruba, łatwo się zapycha, co można szczególnie zobaczyć w okolicy nosa w postaci ciemnych zaskórników, ma dodatkowo szary odcień oraz sporo niedoskonałości. Budowa tego typu cery nie musi być koszmarem, ponieważ idą za nią także pewne atuty. Uznaje się, że osoby posiadające skórę tłustą są mniej narażone na szybkie pojawienie się zmarszczek, a przy tym są bardziej odporne na negatywny wpływ czynników atmosferycznych jak mróz czy wiatr. 

Dlaczego skóra się błyszczy?

Warto wiedzieć, że źródeł pochodzenia skóry tłustej może być kilka. Przede wszystkim może to być po prostu genetyka, na którą niestety nie mamy wpływu. Pozostałe przyczyny pojawienia się takiego problemu to także niewłaściwa dieta, sięganie po leki wpływające na kondycję skóry oraz problemy hormonalne (nie tylko w okresie dojrzewania). Warto mieć na uwadze, że większe błyszczenie skóry może wynikać również ze źle dobranej pielęgnacji. Niektóre osoby sięgają po agresywne kosmetyki o działaniu wysuszającym. To z kolei doprowadzania do przesuszenia cery i działania obronnego ze strony organizmu w postaci zwiększenia produkcji sebum, by była ona nawilżona. Doprowadza to do błędnego koła. Dlatego zadbaj o przemyślaną pielęgnację, w której znajdzie się miejsce zarówno dla dogłębnego oczyszczania, jak i złuszczania, tonizowania i przede wszystkim nawilżania.

Idealne zabiegi kosmetyczne do cery tłustej

Posiadacze cery tłustej mogą śmiało skorzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej, które proponują wiele ciekawych zabiegów mających na celu poprawne oczyszczenie czy nawilżenie skóry na miarę jej potrzeb. Szczególnie chętnie polecamy zdecydowanie się na mikrodermabrazję diamentową. Pośród wskazań do jej wykonania wymienia się m.in. rozszerzone pory, łojotok oraz zaskórniki, czyli większość problemów, z którymi zmagają się osoby z nadmiernie błyszczącą się cerą. Dzięki zabiegowi można uzyskać świeży, zdrowy wygląd, optymalne wygładzenie, ujednolicony koloryt. To świetny i skuteczny sposób, który na pewno poprawi samopoczucie. Polecamy także peelingi chemiczne wykonywane przez kosmetologów. Ich celem jest zwężenie porów, regulacja sebum, co z kolei doprowadza do znacznej poprawy struktury skóry. Warto spróbować peelingu na bazie np. kwasu migdałowego. 

Udostępnij nas: