W jaki sposób przygotujesz swoje ciało na wiosnę?

Admin Blog

Piękne ciało to marzenie niejednej z nas. Już niebawem dni staną się cieplejsze i grube swetry schowamy głęboko do szafy. To najlepszy moment, by zadbać o skórę, poprawić jej wygląd, jędrność i elastyczność. Jak się do tego zabrać?

Dwutlenek węgla ? przyjaciel w walce z cellulitem

Cellulit spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry. Obejmuje najczęściej obszar ud i pośladków ? zauważamy wtedy, że ciało w tych miejscach ma fakturę przypominającą skórkę pomarańczy. Nie każdy wie, że sprzymierzeńcem w walce z cellulitem, jest dwutlenek węgla, wykorzystywany podczas zabiegu karboksyterapii.

Komórki tłuszczowe są wrażliwe na aplikację CO2. Reakcją skóry jest stan zapalny, dzięki któremu wzmaga się produkcja kolagenu i elastyny. Dwutlenek węgla mechanicznie uszkadza komórki tłuszczowe, a ponadto wpływa na tworzenie nowych naczyń krwionośnych i przywraca prawidłowe krążenie.

Seria kilku zabiegów wyraźnie poprawia wygląd skóry i sprawia, że cellulit przestaje być naszym kompleksem. Warto pomyśleć o karboksyterapii już teraz, by odpowiednio przygotować się do sezonu na szorty i stroje kąpielowe!

Gładsze ciało bez wysiłku

Jeśli mowa o eksponowaniu ciała i poprawie jego wyglądu, nie można nie wspomnieć o kwestii depilacji. Golenie się maszynką w domu nie tylko zabiera czas (niekiedy czynność tę trzeba powtarzać codziennie!), ale często podrażnia skórę. Woskowanie bywa bolesne, a kremy depilujące są napakowane chemią.

Ratunkiem może stać się depilacja laserowa. To bezbolesna metoda trwałego pozbywania się owłosienia nawet z wrażliwych obszarów, takich jak pachy czy bikini. Istotą zabiegu jest zniszczenie cebulek włosów za pomocą wiązki lasera, nie uszkadzając przy tym skóry. Wysoka skuteczność, bezpieczeństwo i ograniczenie dyskomfortu podczas zabiegu sprawiają, że depilacja laserowa jest idealna dla kobiet i mężczyzn marzących o gładkiej skórze bez wysiłku!

Ruch to zawsze dobry pomysł

Pamiętajmy, że piękne ciało to nie tylko kwestia odwiedzin w gabinecie kosmetycznym, ale też nasza systematyczna praca. Ruch poprawia krążenie, działa prozdrowotnie, ujędrnia skórę i sprzyja produkowaniu endorfin.

Aby kompleksowo o siebie zadbać, polecamy połączenie zabiegów na ciało z ulubioną formą aktywności fizycznej. Siłownia, basen, bieganie? Nie ma to większego znaczenia. Wybierzmy to, co najbardziej lubimy i do czego nie trzeba nas zmuszać. Ciało prędzej czy później odwdzięczy się swoim wyglądem za wszystkie nasze starania!

Udostępnij nas: