Orzeźwienie skóry na wiosnę – co jest najbardziej skuteczne?
Niezależnie od sezonu, skóra powinna być właściwie pielęgnowana. Szczególnie na wiosnę, gdy po zimowych mrozach przychodzi ocieplenie, należy zaopiekować się nią w szczególny sposób. Efekty działania czynników atmosferycznych (m.in. gwałtowne wahania temperatur podczas wchodzenia i wychodzenia z budynku, mróz, wiatr czy powietrze w pomieszczeniach klimatyzowanych, które jest ciepłe i suche) najbardziej widać na skórze twarzy. Ponadto w zimie często brakuje odpowiedniej ilości suplementów w postaci witamin czy mikroelementów. Spożywane pokarmy mają wysoką zawartość tłuszczy oraz węglowodanów. Organizm ludzki odczuwa taki sposób odżywiania bardzo dotkliwie. Gdy brakuje odpowiedniego poziomu składników widzimy efekty na skórze. Staje się po ona bardziej wiotka, ziemista, sucha i szorstka. Sprawia wrażenie zmęczonej i nieświeżej.
Jest to także spowodowane niedotlenieniem ze względu na utrudnioną odpowiednią wymianę gazową z powodu grubych ubrań. Nasi specjaliści służą pomocą w przywróceniu zdrowego i promiennego wyglądu skórze. Na początek sprawdzają, czego najbardziej potrzebuje, a następnie ustalają indywidualny program odnowy.
Wiosenna odnowa powinna przebiegać całościowo. Trzeba zadbać o kondycję całego ciała. Pielęgnacja skóry skupia się na twarzy, lecz prowadzone zabiegi obejmują także inne partie. Konieczne jest właściwe nawilżanie, dotlenienie oraz regeneracja zniszczonego naskórka. Zabiegi kosmetyczne idealnie wykonywać właśnie wiosną.
Podejmując wiosenny program naprawczy skóry trzeba zacząć od złuszczenia martwego naskórka. Zabiegi powinny być wykonywane systematycznie. Dzięki temu skóra staje się bardziej gładka, elastyczna oraz promienna. Jednocześnie zapobiega innym zmianom – fotostarzeniu, przebarwieniom oraz pojawianiu się zmarszczek. Dzięki temu procesy naprawcze prowadzące do odnowy i odmładzania naskórka zostają uruchomione. Ponadto skóra pozbawiona zrogowaconego naskórka zdecydowanie łatwiej wchłania stosowane kosmetyki.
Jednym z polecanych zabiegów na wiosnę jest mezoterapia igłowa. Polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnych kosmetyków, które mają na celu regenerację oraz pobudzenie właściwej pracy skóry. Zawierają przede wszystkim odpowiednio dobrane witaminy, aminokwasy, mikroelementy i inne dobroczynne składniki. Technika mezoterapii igłowej substancje aktywne są wprowadzone głęboko nie tylko do warstwy naskórka, ale również skóry właściwej. Jest to sposób, by bariera naskórkowa nieprzepuszczająca wielu preparatów została ominięta. Poza wspomnianymi składnikami, preparaty do mezoterapii igłowej zawierają między innymi: kwas hialuronowy (który naturalnie występuje w skórze właściwej), kompleks multiwitamin czy peptydy biomimetyczne. Jest to prawdziwa “bomba” multiwitaminowa dla skóry. Głównym celem mezoterapii igłowej jest mocne pobudzenie do pracy komórek skóry. Dzięki temu widoczne niemal od razu są efekty – zwiększona elastyczność oraz napięcie skóry. Staje się ona odpowiednio nawilżona i odżywiona. Poza tym spowolnione jest starzenie się skóry.
Preparat CYTOCARE S-Line używany do mezoterapii igłowej
Jest to bardzo silny antyoksydant. Ma również mocno nawilżające działanie. Efekt rozświetlenia jest widoczny w zasadzie natychmiast. Naturalna równowaga fizjologiczna zostaje przywrócona. Mezoterapia z wykorzystaniem preparatu CYTOSCARE S_LIne przynosi skutki na takich partiach skóry jak twarz, dekoltu czy grzbiety dłoni. Przede wszystkim polecana jest jako SOFT FILLING. Jest stosowana, aby odmłodzić wrażliwe okolice twarzy (w tym usta oraz oczodoły). Preparat CYTOCARE S-Line należy do produktów odmładzających, ale równie intensywnie działa w głębokich jak powierzchownych partiach skóry. Dzięki temu odnowa jest kompleksowa.
Preparat Strechcare używany do mezoterapii igłowej
Preparat StretchCare jest stworzony przez specjalistów z francuskiego laboratorium RevitaCare. Wysoko stężony kwas hialuronowy w połączeniu z witaminą B 5 wraz z kompleksem antyoksydantów DMAE. Właściwy dobór substancji aktywnych sprawia, że zabieg z wykorzystaniem StretchCare powoduje lifting dzięki obkurczaniu włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta i mocna. Twarz odzyskuje wyraziste rysy, a także idealny kształt. Skóra już po kilku razach staje się bardziej gładka, ulega uniesieniu i wzmocnieniu. Usunięte lub znacznie mniej widoczne są przebarwienia czy plamy pigmentacyjne.
StretchCare w mezoterapii igłowej może być ponadto stosowana na skórze biustu, brzucha czy ud. Każde miejsce, które jest narażone na wiotczenie skóry czy rozstępy, po zastosowaniu zabiegu staje się bardziej napięta, lepiej odżywiona i zyskuje na powrót zdrowy wygląd.
Specyfikacja
Działanie liftingujące – DMAE powoduje, że skóra staje się bardziej napięta a tkanki naskórka ulegają wzmocnieniu. Skóra jest wyraźnie bardziej zdrowa – właściwości kwasu hialuronowego (szczególnie nawilżanie oraz odbudowa komórek) sprawiają, że skóra staje się na powrót napięta, nawodniona i zregenerowana.
Naturalne mechanizmy obronne skóry zdecydowanie wzmocnione – Składniki w postaci mikroelementów oraz witaminy B 5 powodują, że naturalne mechanizmy obronne przeciw m.in. wolnym rodnikom stają się wzmocnienie naturalne mechanizmy obronne skóry, powodując rozświetlenie oraz widoczne odmłodzenie naskórka. Skóra jest bardziej napięta – DMAE sprawia, że włókna kolagenowe rozluźniają się, dzięki temu uszkodzenia skóry są mniej widoczne.
Jakie skutki są widoczne po zabiegu?
Następuje zwiększenie napięcia oraz wzmocnienie skóry. Rysy twarzy są ostrzejsze, kształt twarzy idealnie wyrzeźbiony i wyrazisty. Zdecydowanie gładsza skóra, o zwiększonym napięciu i elastyczności, bardziej uniesiona. Skóra jest bardziej rozświetlona, wygładzona i nawilżona.
Poza twarzą na wiosnę warto zadbać o całe ciało. To idealny czas do podjęcia walki ze zmorą wielu pań, jaką jest cellulit. Odpowiednio zbilansowana dieta, ze zmniejszoną zawartością węglowodanów oraz tłuszczów, właściwa dawka ruchu oraz stosowane preparaty znacząco pomagają w niwelowaniu zmian. W diecie wskazane jest zwiększenie ilości płynów, witamin, minerałów oraz naturalnych antyoksydantów (szczególnie obfite są w nie owoce i warzywa).
Zabiegi wspomagające likwidacje cellulitu powinien poprzedzać peeling ciała. Ma on na celu usunięcie martwego naskórka oraz przygotowanie skóry do lepszego wchłaniania substancji o działaniu nawilżającym, poprawiającym mikrokrążenie, wzmacniającym naczynia krwionośne oraz usuwające nadmiar nagromadzonej wody.
Endermologia to jedna z technik masażu polegająca na bezinwazyjnym, wspartym podciśnieniem oddziaływaniu na warstwę skóry oraz tkankę podskórną. To aktualnie metoda uznawana za najbardziej skuteczną w walce z cellulitem oraz zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej. Endermologia jest przeprowadzana przy użyciu specjalnej głowicy, która posiada dwie ruchome rolki, pracujące niezależnie od siebie. Ponadto jest wyposażona w komorę ssącą, zaciągającą obszar skóry poddany masażowi. Dzięki temu endermologia pomaga redukować cellulit oraz sprawia, że skóra jest bardziej gładka, jędrna, mięśnie rozluźniają się, a sylwetka staje się wyszczuplona.