Wiosenny lider wśród kosmetyków

Wiosenny lider wśród kosmetyków

Salon Celeste Blog

Wiosenny lider wśród kosmetyków

Niewątpliwie oprócz wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bardzo ważna jest pielęgnacja domowa. Preparaty pielęgnacyjne powinny być  dobrane odpowiednio do rodzaju skóry. Obowiązuje ogólna zasada, że w cieplejszych porach roku stosuje się kosmetyki o lżejszej konsystencji niż zimą. Najważniejsze, aby skóra odczuwała komfort.

Nadchodzące dni to najlepszy czas na wiosenne porządki nie tylko w twojej szafie ale również w twojej kosmetyczce. Dlatego podpowiemy Ci co powinna zawierać twoja  kosmetyczka w okresie wiosennym.

Kosmetyki oczyszczające

Zdrowa skóra, szczególnie twarzy, wymaga odpowiedniej higieny. Codzienny demakijaż skóry twarzy pozwoli jej oddychać. Powinniśmy sięgać po żele myjące i pozbyć się pozostałości po podkładzie i tuszu, nagromadzonych w trakcie dnia nieczystości czy nadmiaru sebum. To pierwszy krok do odpowiedniej pielęgnacji, dzięki któremu odblokowują się ujścia mieszków włosowych. Warto zaopatrzyć się w preparaty, które pozbędą się nie tylko zanieczyszczeń rozpuszczalnych w wodzie, ale także w tłuszczach. Wśród sprawdzonych przez nas rozwiązań znajduje się płyn liposomowy SENSYSES CLEANSER CLASSIC marki Sesderma. Poza oczyszczeniem przyspiesza on proces odnowy komórek skóry, rozświetlą ją i odświeża.

Kosmetyki nawilżające

Czynniki środowiskowe szczególnie zimą sprawiają, że nasza skóra jest sucha i łatwo się podrażnia. Na wiosnę warto więc zapewnić jej szczególne nawilżenie. Im mocniej jest przesuszona, tym gęstsze i mocniej odżywcze powinny być kremy. Chodzi o to, by chronić naskórek przed odparowywaniem wody. Silnie nawilżającą linią kosmetyków, która spełnia te wymagania jest linia Hidraderm Hyal marki Sesderma.

Seria kosmetyków Hidraderm Hyal dedykowana jest posiadaczkom szczególnie wymagającej cery, która potrzebuje silnego nawilżenia. Linia ta to bogate źródło cennego kwasu hialuronowego o trzech różnych masach cząsteczkowych  – sprzymierzeńca każdej kobiety, który wnika we wszystkie warstwy naszej skóry. Pierwszy z trzech wyżej wspomnianych kwasów, kwas niskocząsteczkowy, w towarzystwie retinolu i retinaldehydu pobudza naturalną syntezę kwasu hialuronowego, co skutkuje efektem silnego nawilżenia. Drugi kwas, kwas wolny, ma z kolei wysoką masę cząsteczkową i działa głównie na naskórek, chroniąc go przed nadmierną utratą wody. Dodatkowo linia Hidraderm Hyal ochroni naszą skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych (takich jak: mróz, suche powietrze czy detergenty), jak i wewnętrznych: czyli starzeniem się i atopią. Hidraderm Hyal to formuła oparta na odkryciach nanotechnologii, która znacząco zwiększa przenikanie substancji aktywnych wgłąb skóry. Jest ona dedykowana osobom, które pragną dodatkowo “bodźcować” swoją skórę po zabiegach laserowych, mikrodermabrazji, peelingach czy zabiegach z użyciem retinoidów.

Kosmetyki antyoksydacyjne i anti-aging

Nadmiar wolnych rodników, nie tylko po zimie, może przyspieszyć procesy starzenia się skóry. Aby mu zapobiec, należy stosować antyoksydanty. W naszym gabinecie mamy na to rozwiązanie. Jest nim witamina C, która wspomaga produkcję kolagenu i walkę z wolnymi rodnikami. Polecamy więc kosmetyki, które zawierają jej odpowiednią dawkę – marki Obagi i Sesderma. Wśród marki Obagi wybrać możemy stężenia 10%, 15% albo 20%. Silną kurację antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową zapewnić może też RESVERADERM ANTIOX serum marki Sesderma. Naturalnym procesom starzenia się skóry mogą ponadto przeciwdziałać produkty na bazie retinolu. Złuszcza on naskórek i wspomaga produkcję kolagenu. Polecanym przez nas prepatatem jest krem RETI-AGE, również spod skrzydeł marki Sesderma. Dzięki zastosowaniu liposomów pozwala na stopniową retinizację skóry, nie powodując podrażnień.

Ochrona przeciwsłoneczna

Kremy z filtrami powinny zawsze znaleźć miejsce w twojej kosmetyczce niezależnie od pory roku ! SPF 15 , który znajduje się w twoim podkładzie niestety nie wystarczy!!! Dlaczego?

Jednym z czynników mających największy wpływ na wygląd i kondycję naszej cery jest promieniowanie ultrafioletowe. Z kolei promieniowanie UVB odpowiada za powstawanie na naszej skórze rumienia i oparzeń słonecznych. Promieniowanie UVA oddziałuje na naszą skórę o wiele bardziej, co doprowadza do jej degeneracji i przedwczesnego starzenia, poprzez niszczenie włókien kolagenowych i elastyny.

Jest faktem powszechnie znanym, że na wiosnę wzmożonej pielęgnacji wymaga absolutnie każda cera, bez względu na wiek. Jeśli kosmetyki, które w tym celu wybieramy są optymalnie i prawidłowo dobrane do potrzeb naszej skóry, stymulują jej procesy odnowy, poprzez przywrócenie elastyczności, witalności i promiennego wyglądu. Niemniej jednak każdy powinien mieć świadomość, że walka ze zmianami, jakie pojawiły się na naszej skórze w czasie zimy nie jest krótka i wymaga cierpliwości. Nawet jeśli do tej walki przystępujemy zaopatrzone w najlepsze możliwie środki. Pielęgnacja skóry to proces długi, żmudny i wymagający systematyczności. Niemniej jednak jeśli spełniamy te warunki, nasza skóra podziękuje nam za to pięknym i atrakcyjnym wyglądem na wiosnę!

Udostępnij nas: