Witamina C - składnik zabiegów medycyny estetycznej i nie tylko

Witamina C – składnik zabiegów medycyny estetycznej i nie tylko

Admin Blog

Czy wiesz, że kwas askorbinowy, czyli, innymi słowy, popularna witamina C, ma zastosowanie nie tylko w medycynie, ale również kosmetologii i to od wielu lat? To składnik o niezwykle skutecznym i szerokim działaniu. Jest wszechstronny, dzięki czemu wykorzystuje się go nawet w profesjonalnych zabiegach kosmetycznych czy w pielęgnacji domowej. Warto mieć to na uwadze i zadbać, by witamina C znalazła się w jesienno-zimowej rutynie pielęgnacyjnej. Wszystko po to, by cieszyć się pełną blasku cerą.

Jak działa witamina C na twarz?

Kwas askorbinowy ma szerokie działanie, które z pewnością zadowoli i odpowie na potrzeby najbardziej wymagających osób. Można go stosować nie tylko rano, ale także wieczorem. Niezależnie od pory dnia, jest on w pełni bezpieczny i skuteczny. Warto podkreślić, że preparaty z dodatkiem witaminy C mogą być włączane do pielęgnacji przez cały rok. W gabinetach medycyny estetycznej spotkamy się z wykorzystaniem tego preparatu zarówno bezpośrednio na twarz, jak i iniekcji oraz innych zabiegów, gdzie będzie on podany poprzez specjalną aparaturę. O ile do użytku domowego sięga się po witaminę C o niskim stężeniu (bo do 15%), o tyle podczas zabiegów jest to nawet 40% kwasu askorbinowego.

Niezależnie od tego, czy włączamy ten preparat do codziennej pielęgnacji, czy sięgamy po niego sporadycznie podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, ma on bardzo pozytywne działanie na skórę. Przede wszystkim skutecznie wzmacnia naczynia krwionośne, wpływając na syntezę kolagenu. Ponadto ma szereg właściwości przeciwzapalnych. Wiele osób chwali sobie witaminę C jako składnik wybiegający i rozjaśniający – wyrównuje koloryt skóry, zwalcza nieestetyczne przebarwienia. Dodatkowo daje ochronę przed promieniowaniem UV.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem witaminy C

Wykorzystanie kwasu askorbinowego w zabiegach medycyny estetycznej niesie mnóstwo korzyści i jest bezpieczne. Regularne stosowanie ich z pewnością zadowoli najbardziej wymagające osoby, gwarantując spektakularne efekty końcowe. To idealny wybór, jeśli zależy nam na szybkiej poprawie kondycji skóry – np. przed ważnym wyjściem czy uroczystością. Uzyskany rezultat to zdrowa, pełna blasku skóra pozbawiona niedoskonałości. Czy wiesz, jakie są efekty regularnego sięgania po witaminę C w zabiegach kosmetycznych?

  • szybkie usuwanie przebarwień (efekty widoczne już po pierwszej serii zabiegu)
  • efektowne wyrównanie kolorytu skóry
  • skuteczna redukcja widocznych zmarszczek
  • zdrowy blask i rozświetlenie
  • działanie antyoksydacyjne
  • wzmocnienie naczyń krwionośnych skóry

Witamina C w medycynie estetycznej

Zachęcamy do skorzystania ze skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, gdzie wykorzystywana jest właśnie witamina C o wysokim, a jednocześnie bezpiecznym stężeniu. Najczęściej można się spotkać z włączeniem tego preparatu podczas mezoterapii (zarówno bezigłowej, jak i igłowej czy mikroigłowej), a także sonoforezy czy oksybrazji.

Udostępnij nas: