Zabieg laserowy na rozstępy ? czy wiesz, dlaczego jest tak skuteczny?

Zabieg laserowy na rozstępy ? czy wiesz, dlaczego jest tak skuteczny?

Salon Celeste Blog

Rozstępy są bardzo powszechnym problemem, który dotyka sporo osób. Pojawiają się one przez całe życie, począwszy od okresu dojrzewania, gdy skóra rozciąga się w dynamicznym tempie, przez dorosłość. Rozstępy są widoczne po przebytej ciąży czy w wyniku różnorodnych zmian hormonalnych. Na szczęście postępy w obszarze medycyny estetycznej są tak duże, a nowoczesne technologie skuteczne, że z problemem tym możemy się skutecznie uporać. Rozwiązaniem jest laserowe usuwanie rozstępów.

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest efektywne?

Możliwości, by spłycić lub usunąć widoczne gołym okiem rozstępy, jest dziś wiele. Oczywiście w grę wchodzą samodzielne wykonywane masaże i sięganie po profesjonalne kosmetyki w zaciszu domowym. Jednak nie jest to na tyle skuteczne, by uporać się ze zmianami na skórze i przywrócić jej zdrowy wygląd, a sobie pewność siebie. Do zmian – tych zarówno świeżych, jak i starych – polecanym rozwiązaniem jest laser frakcyjny Fotona, który świetnie sobie radzi z bliznami o różnej rozległości oraz głębokości.

Nie da się ukryć, że jego działanie jest znacznie skuteczniejsze niż pozostałych urządzeń, po które sięga się nadal w niektórych gabinetach medycyny estetycznej. Ten zaawansowany i nowoczesny sposób wykorzystuje wiązkę światła, która działa wyłącznie na konkretne fragmenty oraz warstwy skóry. To nie tylko pomaga w szybszym usunięciu rozstępów, ale także skróceniu czasu ich gojenia się.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania rozstępów?

Laser, który wykorzystuje wiązkę światła, działa precyzyjnie na konkretne, wybrane partie skóry, co daje świetne efekty. Nieestetyczne zmiany na skórze znikają, a nam wraca dobre samopoczucie. Ten coraz popularniejszy zabieg polega na pobudzeniu do pracy komórek skóry właściwej – fibroplastów. Podczas jego działania komórki produkują dużą ilość nowych włókien kolagenowych, co przyczynia się do poprawy kondycji skóry. Aby osiągnąć zamierzone efekty, należy pamiętać o cierpliwości i systematyczności. Walka z rozstępami wymaga czasu. Wizyty należy powtarzać co jakiś czas – najczęściej kosmetolodzy zalecają powtarzanie zabiegu co około 3-4 tygodnie, minimum 3 serie łącznie. Ostateczny wynik zależy oczywiście od charakteru zmian skórnych. Indywidualna konsultacja z kosmetologiem pozwala na odpowiednią ocenę sytuacji i dopasowanie częstotliwości spotkań.

Jakie efekty daje laserowe usuwanie rozstępów?

Zabieg Fotona jest dedykowany osobom, które borykają się z utratą elastyczności skóry, a co za tym idzie, z jej osłabioną kondycją. To także idealny wybór dla wszystkich osób, u których pojawiły się rozstępy spowodowane różnorodnymi czynnikami – ciążą, dorastaniem, zmianami chorobowymi. Korzystając z tego profesjonalnego rozwiązania, możemy osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Przede wszystkim laser frakcyjny pozwala na spłycenie oraz redukcję rozstępów. Dodatkowo poprawia on jędrność skóry, a także jej zagęszczenie. Po zabiegu zauważysz, że wszystkie nierówności na niej zostały usunięte.

Udostępnij nas: