Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn - jakie wybrać?

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn – jakie wybrać?

Admin Blog

Współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania naprawdę wiele, a z roku na rok z jej możliwości korzysta coraz więcej osób. Nie dziwi zatem nikogo, że na zabiegi decydują się także mężczyźni, a ich widok w salonie nie stanowi już żadnego zaskoczenia. Także i panowie dbają o swój wygląd, co jest niezwykle pozytywnym przejawem, a taka troska o profesjonalną pielęgnację stanowi świetną zmianę w powszechnym myśleniu. Warto wiedzieć, dlaczego medycyna estetyczna jest tak ważna i co w rzeczywistości ma ona do zaoferowania właśnie mężczyznom?

Medycyna estetyczna dla panów – dlaczego warto?

Choć skóra mężczyzn różni się znacząco od tej kobiet, to nie ulega wątpliwościom, że jest ona tak samo podatna na działanie czasu. Również i ona podlega procesom starzenia, w efekcie czego z wiekiem staje się ona coraz mniej elastyczna, traci objętość i zdrowy blask oraz wygląd. Zaczynają pojawiać się na niej drobne bądź głębokie zmarszczki, przebarwienia czy nieestetyczne cienie pod oczami. Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy są właśnie zabiegi medycyny estetycznej. W końcu obszar ten ma naprawdę wiele do zaoferowania zarówno paniom, jak i panom.

Odpowiednio dobrany zabieg przeprowadzony pod profesjonalnym okiem specjalisty jest sposobem na to, by zniwelować niedoskonałości, rozstać się z kompleksami i podkreślić naturalne piękno. Mężczyznom również zależy na zadbanym wyglądzie, dzięki któremu są oni pewni siebie i czują się po prostu lepiej. Szczególnie jeśli wykonują oni taką pracę, gdzie kwestia wizerunku jest bardzo istotna. Statystyki mówią, że dziś 20% pacjentów gabinetów medycyny estetycznej to właśnie panowie. Na co zatem mogą się oni zdecydować?

Idealne zabiegi na twarz dla mężczyzn

Pośród najczęściej wybieranych przez panów zabiegów są głównie te na twarz. Dużą popularnością cieszą się niezmiennie peelingi, które wykonane w odpowiedni sposób, przynoszą świetne efekty i cechują się ogromną skutecznością. Usuwanie martwego naskórka, a przy tym stymulowanie warstw skóry do produkcji nowych komórek jest rozwiązaniem na to, by przez długi czas cieszyć się młodym wyglądem. Zdrowa i zadbana cera to klucz do sukcesu. Peelingi wykonuje się przy użyciu naturalnych składników, dzięki czemu są one bezpieczne dla skóry i działają w szybki sposób. W zależności od tego, na jaki się zdecydujemy, możemy zredukować problem trądziku czy tłustej cery, a nawet spłycić blizny oraz zmarszczki.

Pozostając w temacie blizn, panowie bardzo często przychodzą do gabinetów właśnie po to, by spłycić je i zrównać koloryt skóry. Pomaga w tym profesjonalny laser frakcyjny ablacyjny (Er-Yag). Podczas jego użycia dochodzi do wywołania minimalnego uszkodzenia naskórka przez tzw. dziurkowanie. Pobudza to naskórek do intensywnej regeneracji i powoduje stymulację komórek do tego, aby produkowały nowy kolagen w głębokich warstwach skóry. Regeneracja skóry po zabiegu to czas od 5 do 10 dni.

Profesjonalna depilacja laserowa dla panów

Warto zwrócić uwagę na to, że coraz więcej panów decyduje się na usunięcie owłosienia na ciele przy użyciu specjalistycznego lasera. To metoda bardzo popularna również wśród kobiet, ponieważ pozwala na trwałe pozbycie się nawet najbardziej obfitego i uciążliwego owłosienia. Jeśli regularne sięganie po maszynkę, depilator elektryczny, wosk na zimno bądź ciepło zaczęło Cię męczyć i nudzić, a uzyskiwane efekty wcale nie były spektakularne, jest na to sposób. Depilacja laserowa jest bezpieczna i znacznie zwiększa codzienny komfort. To nie tylko kwestia estetyki, ale higieny. Owłosienie ciała często sprzyja nadmiernemu poceniu się czy rozwojowi bakterii, co można uniknąć.

Udostępnij nas: