Zmarszczki pod oczami - zmora także młodych osób. Jak je zniwelować?

Zmarszczki pod oczami – zmora także młodych osób. Jak je zniwelować?

Admin Blog

Czy wiesz, że zmarszczki pojawiające się wokół oczu mogą dotyczyć osób już nawet po 25. roku życia? Ich powstawanie jest zupełnie naturalnym zjawiskiem, na które wpływają różnorodne czynniki jak choćby predyspozycje genetyczne, pielęgnacja stosowana na co dzień czy prowadzony styl życia. Z wiekiem będą się one pogłębiać – praktycznie u każdego. Choć niemożliwe jest pozbycie się ich w 100%, warto wiedzieć, co można zrobić, by nie były aż tak widoczne oraz jak spowolnić proces ich pojawiania się na skórze.

Zmarszczki wokół oczu – jakie są ich rodzaje?

Zmarszczki, które są widoczne w okolicy oczu, dzielą się na dwa rodzaje. Pierwsze z nich pojawiają się zdecydowanie najwcześniej i z łatwością je dostrzeżemy. Są to tzw. kurze łapki, czyli bruzdy, które rozchodzą się od zewnętrznego kącika oka w sposób promienisty. Zmarszczki te pojawiają się w efekcie mimiki twarzy, dlatego często spotykamy się z nazwą “zmarszczki mimiczne”. Mrużenie oczu (np. spowodowane promieniowaniem UV czy światłem komputera) oraz uśmiechanie się doprowadza do rozciągania się skóry w okolicy oczu. Jest to szczególnie delikatny obszar twarzy, podatny na upływ czasu.

Z kolei druga grupa zmarszczek to tzw. dolina łez. Są to bruzdy znajdujące się pod okiem i przebiegające ukośnie do zewnętrznej strony buzi. Nazwa nie jest przypadkowa – zmarszczki te zajmują obszar, po którym najczęściej spływają łzy. Powstają one bardzo szybko z uwagi na bardzo cienką, pozbawioną gruczołów łojowych skórę. Niestety sprawiają one, że twarz wygląda na zmęczoną.

Jakie kosmetyki na zmarszczki wokół oczu?

Na szczęście są sposoby, aby uporać się ze zmarszczkami i przywrócić twarzy blask. Oczywiście niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja, która obejmuje również okolicę oczu. Kosmetyki wybierane do tego obszaru są zazwyczaj lżejsze i mają działanie przeciwstarzeniowe. Wybierz takie, które w swoim składzie mają substancje aktywne takie jak aloes, gliceryna czy kwas hialuronowy. Niektóre mają również kofeinę oraz proteiny, które zmniejszają cienie i obrzęki. Warto postawić również na preparaty bogate w składniki o działaniu antyoksydacyjnym. Koenzym Q10, witamina C oraz E i peptydy powinny obowiązkowo znaleźć się w kosmetykach do pielęgnacji dojrzałej skóry – także wokół oczu. Poprawiają elastyczność skóry i wygładzają, a do tego nawilżają.

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki mimiczne

Pamiętaj o tym, by skórę wokół oczu traktować delikatnie (także podczas demakijażu). Nie pomijaj też zabiegów medycyny estetycznej, dzięki którym cera otrzyma zastrzyk niezbędnych substancji o silnym działaniu. Regularne odwiedzanie gabinetu kosmetycznego to sposób, by uzyskać szybkie, zadowalające i przede wszystkim trwałe efekty, które nieco odejmą nam lat. Spróbuj od fotoodmładzania. Jest to zabieg, który skutecznie odnawia mikronaczynia, stymuluje fibroblasty, przebudowuje kolagen. Wiele osób chętnie decyduje się na nieablacyjny lifting, który świetnie “otwiera” oko poprzez podniesienie powieki. Skonsultuj się z kosmetologiem, by dopasować odpowiedni dla siebie zabieg oraz jego częstotliwość.

Udostępnij nas: