Profesjonalny peeling w gabinecie - jak często można robić?

Profesjonalny peeling w gabinecie – jak często można robić?

Admin Blog

Marzysz o gładkiej i pełnej blasku skórze, która pozbawiona jest niedoskonałości? Twoim celem jest odżywienie cery, dzięki czemu będzie ona lepiej przyjmować stosowane kosmetyki? Jeśli tak, to z pewnością z pomocą przyjdzie peeling chemiczny. To nieinwazyjny zabieg, na który dziś może zdecydować się każda osoba, wystarczy znać potrzeby skóry i dopasować do niej odpowiedni preparat. Peeling jest świetnym sposobem, by poprawić kondycję cery. Warto wiedzieć, jak często można się na niego decydować i jaki okres powinny mieć przerwy pomiędzy seriami, by zabieg był w pełni bezpieczny i efektywny.

Kiedy wykonać peeling chemiczny?

Pierwszą ważną kwestią, o którą należy zadbać, chcąc jak najlepiej pielęgnować skórę, jest dopasowanie okresu w ciągu roku na dany zabieg. Wykonanie peelingu chemicznego rekomenduje się na jesień oraz zimę. To doskonały moment, ponieważ z uwagi na warunki atmosferyczne, nie będziemy wystawieni na nadmierną ekspozycję na słońce, co mogłoby podrażnić skórę i negatywnie wpłynąć na efekty zabiegu. Sezon jesienno-zimowy jest także idealną porą, aby nieco zregenerować cerę po lecie, a także przygotować ją lepiej na nadchodzącą wiosnę.

Jaki powinien być odstęp czasu między zabiegami?

Kosmetolodzy rekomendują wykonanie peelingu chemicznego w seriach, co oznacza, że zabieg nie będzie jednorazowy. Niestety w przeciwnym razie może się okazać, że nie uzyskamy zadowalających efektów – np. w przypadku dużych i silnych przebarwień na skórze czy głębokich zmarszczek. Dlatego warto skonsultować się ze specjalistą, który opracuje dokładny plan kuracji. Uwzględni on również rodzaj preparatu, stężenie substancji i czas jej kontaktu ze skórą. Wszystkie te czynniki wpływają na efekt końcowy, który będzie uzyskany. 

By stosowanie peelingu chemicznego było w pełni bezpieczne, zawsze zaczyna się od wykorzystywania preparatów o niskim stężeniu i dopiero potem sukcesywnie się je zwiększa. Ważne, by skóra była traktowana delikatnie i miała czas na regenerację. Stąd też najczęściej odstępy między seriami wynoszą około 2 tygodnie. Tutaj warto zaznaczyć, że nie zaleca się dłuższego okresu przerwy pomiędzy zabiegami, ponieważ to zaś może osłabić efektywność substancji. 

Co daje profesjonalny peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to prawdziwy strzał w dziesiątkę szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zabiegami medycyny estetycznej. W zależności od tego, jaka substancja będzie wykorzystywana i w jakim stężeniu, z pewnością zauważymy, że skóra stanie się gładsza i bardziej napięta. Przy tym zostanie ona oczyszczona z wszelkich niedoskonałości, blizny będą wygładzone, a przebarwienia znacznie jaśniejsze i zredukowane. Kwasy wykorzystywane w peelingach to również szansa na usprawnienie mikrokrążenia i lepsza sprężystość skóry, co sprawia, że wygląda ona zdrowo, promiennie i młodo.

Udostępnij nas: